172-linja
Matinkylä (M)
HSL
HSL 172 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
172-bussilla (Matinkylä (M)) on 49 pysäkkiä alkaen asemalta Sokeritehdas ja päättyen asemalle Matinkylä (M).
Valitse alta mikä tahansa 172-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Matinkylä (M) (49 pysäkkiä)
Sokeritehdas
Harju
Kantvik
Ristikalliontie
Edis
Sokeritehtaantie
Aamuruskonkuja
Syväjärvi
Kolsari
Eestinkyläntie
Naissaarentie
Jerikonmäki
Munkinmäentie
Kirkkonummi
Veturitallintie
Kotiniitynrinne
Ravalsinkuja
Ravals
Ravalsintie
Isännäntie
Lindal
Vilhonkummuntie
Vilhontie
Papinmäen Koulu
Gesterbyn Kp
Gesterby
Gesterbynpolku
Gesterbynkaari
Kirkkotallintie
Jolkby
Heikkiläntie.
Kaksosvuorentie
Hirvitie
Karhutie
Killinmäki
Stor-Kvis
Kvis
Jorvaksenkuja
Autioniityntie
Ingvalsby
Hulluksentie
Masalan Kirjasto
Sundetin Puistotie
Sundsbergintie
Sarvvikinportti
Espoonlahdensolmu
Finnoonsolmu
Matinkylä (M)
Matinkylä (M)
172 UKK
Mihin aikaan 172 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 172 bussi -pysäkillä klo 06:35 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 172 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 172 bussi -pysäkillä klo 08:05 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 172 bussi saapuu?
Milloin Matinkylä (M) bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Matinkylä (M) bussi aikataulut.
Onko lähelläni 172 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 172 bussi pysäkki.
172-bussi -aikataulu
172-bussi reitti kulkee arkipäivisin. Säännölliset kulkuajat: 06:35 - 08:05
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 06:35 - 08:05 | 90 |
ti | 06:35 - 08:05 | 90 |
ke | 06:35 - 08:05 | 90 |
to | 06:35 - 08:05 | 90 |
pe | 06:35 - 08:05 | 90 |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 172 (asemalta Sokeritehdas), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 172 (Matinkylä (M)) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
172 -linjan bussi-maksu
HSL 172 (Matinkylä (M)) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja HSL:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai HSL:n viralliselta verkkosivustolta.
172 (HSL)
172-bussin ensimmäinen pysäkki on Sokeritehdas ja viimeinen pysäkki on Matinkylä (M). 172 (Matinkylä (M)) kulkee arkipäivisin.
Lisätietoa: 172 -linjalla on 49 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 57 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 172-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 172-bussi-linjalle.
Linjojen 172 reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 172 (Matinkylä (M)) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 172 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 172, Helsinki
172 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 235N - Elielinaukio-Leppävaara-Espoon keskus-Kuurinniitty/ Aikataulu
- 121 - Kamppi-Olari/ Aikataulu
- 61 - Rautatientori-Pukinmäki-Tapaninkylä/ Aikataulu
- 562 - Itäkeskus (M) - Malmi - Aviapolis - Lentoasema/ Aikataulu
- 24 - Kamppi-Seurasaari/ Aikataulu
- 79B - Siilitie (M)-Latokartano/ Aikataulu
- 704 - Malmi-Sepänmäki/ Aikataulu
- 986 - Nikkilä-Etelä-Paippinen-Järvenpään asema/ Aikataulu
- 243V - Espoon keskus-Muurala-Kolmperä-Veikkola/ Aikataulu
- 74 - Karhupuisto-Malmi-Tapanila-Puistola-Heikinlaakso/ Aikataulu
- 113N - Kamppi-Tapiola (M)-Laajalahti-Perkkaa-Leppävaara/ Aikataulu
- 633 - Hakaniemi-Ilola-Korso/ Aikataulu
- 456A - Kamppi-Kivistö as.-Luhtaanmäki (-Klaukkala-Rajamäki)/ Aikataulu
- 914B - Kuntakeskus- Siuntion kk.-Raivio-Evitskog/ Aikataulu
- 977 - Kytömaa-Päivölä-Keravan asema/ Aikataulu
- 162 - Espoonlahti (M)-Kivenlahti (M)-Saunalahti-Kauklahti/ Aikataulu
- 901 - Luoma-Masala-Jorvaksentie-Hirsala/ Aikataulu
- 95 - Itäkeskus(M)-Mellunmäki(M)-Kontula(M)-Keinutie/ Aikataulu
- 175V - Matinkylä (M)-Jorvas/ Aikataulu
- 118N - Kamppi-Tapiola (M)-Suurpelto-Kauniainen-Jorvi/ Aikataulu