206-linja
Leppävaara As.
HSL
HSL 206 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
206-bussilla (Leppävaara As.) on 15 pysäkkiä alkaen asemalta Karakaari ja päättyen asemalle Leppävaara.
Valitse alta mikä tahansa 206-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Leppävaara As. (15 pysäkkiä)
Karakaari
Karaniitty
Kelkkamäentie
Lansanportti
Nihtimäki
Nihtitorppa
Nuijamäki
Kellarikuja
Friisinmäenaukio
Masalantie
Ruusutorppa
Säterinrinne
Alberganesplanadi
Sokerilinnantie
Leppävaara
206 UKK
Mihin aikaan 206 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 206 bussi -pysäkillä klo 06:25 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 206 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 206 bussi -pysäkillä klo 17:23 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 206 bussi saapuu?
Milloin Leppävaara As. bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Leppävaara As. bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 206 (Leppävaara As.) bussi?
Leppävaara As. (Leppävaara As.) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Onko lähelläni 206 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 206 bussi pysäkki.
206-bussi -aikataulu
206-bussi reitti kulkee arkipäivisin. Säännölliset kulkuajat: 06:25 - 17:23
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 06:25 - 17:23 | 27 - 60 |
ti | 06:25 - 17:23 | 27 - 60 |
ke | 06:25 - 17:23 | 27 - 60 |
to | 06:25 - 17:23 | 27 - 60 |
pe | 06:25 - 17:23 | 27 - 60 |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 206 (asemalta Karakaari), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 206 (Leppävaara As.) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
206 -linjan bussi-maksu
HSL 206 (Leppävaara As.) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
206 (HSL)
206-bussin ensimmäinen pysäkki on Karakaari ja viimeinen pysäkki on Leppävaara. 206 (Leppävaara As.) kulkee arkipäivisin.
Lisätietoa: 206 -linjalla on 15 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 14 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 206-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 206-bussi-linjalle.
Linjojen 206 reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 206 (Leppävaara As.) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 206 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 206, Helsinki
206 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 572 - Mellunmäki-Martinlaakso/ Aikataulu
- 173N - Kamppi-Masala-Kirkkonummi-Upinniemi/ Aikataulu
- 24S - Kamppi-Seurasaari/ Aikataulu
- 548 - Tapiola (M)-Mankkaa-Kauniainen-Viherlaakso-Jupperi/ Aikataulu
- 229 - Leppävaara-Karakallio-Viherlaakso/ Aikataulu
- 71 - Rautatientori-Pihlajisto-Pihlajamäki-Malmi/ Aikataulu
- 82B - Herttoniemi(M)-Tammisalo-Roihuvuori-Itäkeskus(M)/ Aikataulu
- 87 - Herttoniemi(M) - Kruunuvuorenranta/ Aikataulu
- 164K - Kamppi-Saunalahti-Tillinmäki/ Aikataulu
- 415N - Elielinaukio-Myyrmäki-Ylästö-Lentoasema/ Aikataulu
- 97V - Itäkeskus(M)-Puotila-Vartioharju-Mellunmäki(M)/ Aikataulu
- 86 - Herttoniemi(M)-Santahamina/ Aikataulu
- 994 - Söderkulla-Immersby-Gumbostrand/ Aikataulu
- 965 - Hyrylä-Jäniksenlinna-Perttu-Jokela/ Aikataulu
- 78N - Rautatientori-Viikki-Latokartano/ Aikataulu
- 993K - Taasjärvi-Söderkulla-Box-Gesterby-Nikkilä/ Aikataulu
- 30 - Eira-Kamppi-Munkkiniemi-Konala-Malminkartano-Myyrmäki/ Aikataulu
- 300 - Elielinaukio-Myyrmäki/ Aikataulu
- 125N - Kamppi-Tapiola (M)-Niittykumpu (M)-Olari- Latokaski/ Aikataulu
- 913BT - Kuntakeskus-Böle-Kela-Karskog-Kuntakeskus/ Aikataulu