42-linja
Lievestuore Mh→Nova 2
Länsilinjat Oy
Länsilinjat Oy 42 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
42-bussilla (Lievestuore Mh→Nova 2) on 66 pysäkkiä alkaen asemalta Lievestuore Mh ja päättyen asemalle Nova 2.
42 bussi -aikataulun yhteenveto tulevalle viikolle: se lähtee kerran päivässä 06:25. Toiminnassa tällä viikolla: tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Valitse alta mikä tahansa 42-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Lievestuore Mh→Nova 2 (66 pysäkkiä)
Lievestuore Mh
Männikön Th I
Tervamäen Koulu I
Raita-Ahontie I
Raitakuja I
Poranmäki P
Kukkakuja P
Liepeentie P
Tarvaala P
Rantakylä E
Vuontee L
Laukaan Vankila P
Vuonteensalmi P
Karisaari P
Majalahti L
Kuusisaaren Th P
Vihtalahti P
Saviontie L
Kuusikkotie L
Ilveslahti L
Ala-Kuukkalantie E
Laviantie E
Vaajakosken Th E
Seppäläntie E
Vaajakoskentie 267 E
Vaajakoskentie 390 E
Vihtiäläntie E
Nojosniemi Th E
Savumäentie E
Leppävedentie 402 E
Venevalkama E
Mustalahti E
Janatie E
Kivilampi Th E
Rahkosentie E
Pöytäkangas E
Tölskä Th E
Panda E
Vesmanninmäki L
Kotimäki Th L
Latostenmäki L
Pitkäsilta L
Jyskä L
Varastomyymälä L
Tammitie 1
Koivuranta 1
Ilveskuja 1
Halssilan Koulu 1
Kivistö 1
Aittorinne 1
Aholaita 1
Tourutorni 1
Tourula 1
Tourunsilta 1
Urhonkatu 1
Paikallisliikenneterminaali
Maakuntakeskus 2
Kirjasto 3
Pitkäkatu 2
Cygnaeuksen Koulu 2
Voionmaan Koulu 2
Jäähalli 2
Rautpohja 2
Valimo 2
Keskussairaala 2
Nova 2
42 UKK
Mihin aikaan 42 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 42 bussi -pysäkillä klo 06:25 päivnä tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 42 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 42 bussi -pysäkillä klo 06:25 päivnä tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 42 bussi saapuu?
Milloin Lievestuore Mh→Nova 2 Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Lievestuore Mh→Nova 2 Bussi aikataulut.
Onko lähelläni 42 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 42 bussi pysäkki.
42-bussi -aikataulu
42 bussi reitti liikennöi tiistai - perjantai. Säännölliset aikataulut: 06:25
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
ti | 06:25 | Yksittäinen lähtö |
ke | 06:25 | Yksittäinen lähtö |
to | 06:25 | Yksittäinen lähtö |
pe | 06:25 | Yksittäinen lähtö |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
Länsilinjat Oy:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 42 (asemalta Lievestuore Mh), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 42 (Lievestuore Mh→Nova 2) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki Länsilinjat Oy tiedot nyt.
42 -linjan bussi-maksu
Länsilinjat Oy 42 (Lievestuore Mh→Nova 2) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja Länsilinjat Oy:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai Länsilinjat Oy:n viralliselta verkkosivustolta.
42 (Länsilinjat Oy)
42-bussin ensimmäinen pysäkki on Lievestuore Mh ja viimeinen pysäkki on Nova 2. 42 (Lievestuore Mh→Nova 2) kulkee tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Lisätietoa: 42 -linjalla on 66 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 83 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle Länsilinjat Oy -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Jyväskylä, sekä se auttaa löytämään lähimmät 42-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 42-bussi-linjalle.
Linjojen 42 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 42 (Lievestuore Mh→Nova 2) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 42 bussi -seurantasovelluksenaLänsilinjat Oy bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle Länsilinjat Oy tai matkasuunnittelijana alueelle Bussi suunnitellaksesi reitin ympäri Jyväskylä. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista Länsilinjat Oy ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 42, Jyväskylä
Länsilinjat Oy -yhtiön linjat kaupungissa Jyväskylä
- 1M - HAAPANIEMI-VIITANIEMI/ Aikataulu
- 19L - KESKUSTA-SAMULINNIEMI/ Aikataulu
- 19 - SAMULINNIEMI-KESKUSSAIRAALA/ Aikataulu
- 2 - KORTEMÄKI-KAUNISHARJU/ Aikataulu
- 19L - SAMULINNIEMI-KESKUSTA/ Aikataulu
- 4 - VIHERLANDIA-KESKUSSAIRAALA/ Aikataulu
- 4 - KESKUSSAIRAALA-VIHERLANDIA/ Aikataulu
- 2M - KESKUSSAIRAALA-KAUNISHARJU/ Aikataulu
- 2 - KAUNISHARJU-KORTEMÄKI/ Aikataulu
- 42 - JYVÄSKYLÄ-LIEVESTUORE/ Aikataulu
- 1 - HAAPANIEMI-KORTEMÄKI/ Aikataulu
- 2M - KAUNISHARJU-KESKUSSAIRAALA/ Aikataulu
- 1 - KORTEMÄKI-HAAPANIEMI/ Aikataulu
- 1M - VIITANIEMI-HAAPANIEMI/ Aikataulu
- 19 - KESKUSSAIRAALA-SAMULINNIEMI/ Aikataulu