Arabia-linja
HSL Tram
HSL Tram 6 raitiovaunu Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
6-raitiovaunulla (Arabia) on 23 asemaa alkaen asemalta Eiranranta ja päättyen asemalle Arabianranta.
Valitse alta mikä tahansa 6-raitiovaunun asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Arabia (23 pysäkkiä)
Eiranranta
Munkkisaari
Telakanpuistikko
Hietalahdentori
Aleksant. Teatteri
Fredrikinkatu
Erottaja
Ylioppilastalo
Rautatieasema
Kaisaniemenkatu
Kaisaniemenpuisto
Hakaniemi
Haapaniemi
Lintulahti
Sörnäinen (M)
Lautatarhankatu
Hauhon Puisto
Vallilan Varikko
Paavalin Kirkko
Kumpulan Kampus
Kumtähdenkenttä
Arabiankatu
Arabianranta
6 UKK
Mihin aikaan 6 raitiovaunu aloittaa kulkemisen?
Palvelut 6 raitiovaunu -pysäkillä klo 05:28 päivnä lauantai.
Mihin aikaan 6 raitiovaunu lopettaa kulkemisen?
Palvelut 6 raitiovaunu -pysäkillä klo 23:35 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 6 raitiovaunu saapuu?
Milloin Arabia Raitiovaunu -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Arabia Raitiovaunu aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 6 (Arabia) raitiovaunu?
Arabia (Arabia) raitiovaunu-lippu maksaa noin €2.80.
Kulkeeko toimijan HSL Tram linja 6 raitiovaunu seuraavana päivänä: Vappu?
Linjan 6 raitiovaunu toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Vappu. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 6 raitiovaunu asema?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 6 raitiovaunu asema.
6-raitiovaunu -aikataulu
6 raitiovaunu linja kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 05:31 - 23:35
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:31 - 23:35 | 10 - 12 |
ti | 05:31 - 23:35 | 10 - 12 |
ke | 05:31 - 23:35 | 10 - 12 |
to | 05:31 - 23:35 | 10 - 12 |
pe | 05:31 - 23:35 | 10 - 12 |
la | 05:28 - 23:40 | 12 - 15 |
su | 06:55 - 23:35 | 12 - 15 |
HSL Tram:n raitiovaunupalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 6 (asemalta Eiranranta), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, raitiovaunu viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 6 (Arabia) ja seuraa liikennettä raitiovaunu sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL Tram tiedot nyt.
6 -linjan raitiovaunu-maksu
HSL Tram 6 (Arabia) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL Tram lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL Tram:n virallisella verkkosivustolla.
6 (HSL Tram)
6-raitiovaunun ensimmäinen pysäkki on Eiranranta ja viimeinen pysäkki on Arabianranta. 6 (Arabia) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 6 -linjalla on 23 asemaa sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 36 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL Tram -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen raitiovaunuseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 6-raitiovaunu-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja raitiovaunu-aikataulu 6-raitiovaunu-linjalle.
Linjojen 6 reaaliaikainenRaitiovaunu seuranta
Seuraa linjaa 6 (Arabia) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 6 raitiovaunu -seurantasovelluksenaHSL Tram raitiovaunu, niin et koskaan jää paitsi raitiovaunu reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL Tram tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL Tram ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 6, Helsinki
6 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL Tram -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 8H - Arabia - Vallila/ Aikataulu
- 1 - Eira - Töölö - Sörnäinen (M) - Käpylä/ Aikataulu
- 10B - Kirurgi - Ylioppilastalo - Kauppatori
- 2B - Kaivopuisto - Rautatieasema
- 6H - Arabia - Vallila/ Aikataulu
- 3H - Olympiaterm. - Rautatieas. - Kallio - Alppila - Töölön halli/ Aikataulu
- 1H - Käpylä - Sörnäinen (M) - Ooppera/ Aikataulu
- 9B - Jätkäsaari - Rautatieasema - Linjat
- 10H - Pikku Huopalahti - Ruskeasuo - Töölön halli/ Aikataulu
- 4H - Munkkiniemi - Meilahti - Töölön halli/ Aikataulu
- 9H - Ilmala - Pasila as. - Koskelan halli/ Aikataulu
- 9N - Länsiterminaali - Rautatieasema - Kallio - Ilmala/ Aikataulu
- 7 - Länsiterm. - Kruununhaka - Sörn. (M) - Pasila - Meilahden s./ Aikataulu
- 10 - Kirurgi - Töölö - Meilahti - Pikku Huopalahti/ Aikataulu
- 15 - Itäkeskus (M)-Keilaniemi (M)/ Aikataulu
- 1T - Länsiterm. - Töölö - Sörnäinen (M) - Käpylä/ Aikataulu
- 5H - Katajanokan term. - Rautatieas. - Kamppi - Töölö - Ooppera/ Aikataulu
- 2H - Messukeskus - Töölön halli/ Aikataulu
- 4 - Katajanokka - Töölö - Meilahti - Munkkiniemi/ Aikataulu