15-linja
Itäkeskus (M)
HSL Tram
HSL Tram 15 raitiovaunu Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
15-raitiovaunulla (Itäkeskus (M)) on 34 asemaa alkaen asemalta Keilaniemi (M) ja päättyen asemalle Itäkeskus.
Valitse alta mikä tahansa 15-raitiovaunun asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Itäkeskus (M) (34 pysäkkiä)
Keilaniemi (M)
Otaranta
Aalto-Yliopisto (M)
Maari
Lahdenpohja
Laajalahti
Linnoitustie
Alberganesplanadi
Leppävaaran Asema
Perkkaa
Vermo
Ravitie
Talin Siirt.Puutarha
Takomotie
Kutomotie
Vihdintie
Huopalahden Asema
Ilkantie
Hämeenlinnanväylä
Pirkkola
Pirjontie
Maunula
Kustaankartano
Teininpuisto
Oulunkylän Keskusta
Oulunkylän Asema
Veräjämäki
Viikinmäki
Viikin Tiedepuisto
Latokartano
Karhukallio
Kauppamyllyntie
Roihupelto
Itäkeskus
15 UKK
Mihin aikaan 15 raitiovaunu aloittaa kulkemisen?
Palvelut 15 raitiovaunu -pysäkillä klo 04:35 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 15 raitiovaunu lopettaa kulkemisen?
Palvelut 15 raitiovaunu -pysäkillä klo 01:23 päivnä keskiviikko.
Milloin 15 raitiovaunu saapuu?
Milloin Itäkeskus (M) raitiovaunu -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Itäkeskus (M) raitiovaunu aikataulut.
Onko lähelläni 15 raitiovaunu asema?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 15 raitiovaunu asema.
15-raitiovaunu -aikataulu
15 raitiovaunu linja kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 04:35 - 01:25
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 04:35 - 01:25 | 8 - 15 |
ti | 04:35 - 01:25 | 8 - 15 |
ke | 04:35 - 01:23 | 10 - 18 |
to | 04:35 - 01:25 | 8 - 15 |
pe | 04:35 - 01:25 | 8 - 15 |
la | 05:20 - 01:25 | 10 - 20 |
su | 05:20 - 01:25 | 10 - 20 |
HSL Tram:n raitiovaunupalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 15 (asemalta Keilaniemi (M)), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, raitiovaunu viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 15 (Itäkeskus (M)) ja seuraa liikennettä raitiovaunu sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL Tram tiedot nyt.
15 -linjan raitiovaunu-maksu
HSL Tram 15 (Itäkeskus (M)) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja HSL Tram:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai HSL Tram:n viralliselta verkkosivustolta.
15 (HSL Tram)
15-raitiovaunun ensimmäinen pysäkki on Keilaniemi (M) ja viimeinen pysäkki on Itäkeskus. 15 (Itäkeskus (M)) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 15 -linjalla on 34 asemaa sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 64 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL Tram -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen raitiovaunuseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 15-raitiovaunu-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja raitiovaunu-aikataulu 15-raitiovaunu-linjalle.
Linjojen 15 reaaliaikainenraitiovaunu seuranta
Seuraa linjaa 15 (Itäkeskus (M)) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 15 raitiovaunu -seurantasovelluksenaHSL Tram raitiovaunu, niin et koskaan jää paitsi raitiovaunu reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL Tram tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL Tram ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 15, Helsinki
15 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL Tram -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 6H - Arabia - Vallila/ Aikataulu
- 9B - Länsiterminaali - Rautatieasema - Linjat/ Aikataulu
- 8H - Arabia - Vallila
- 10H - Pikku Huopalahti - Ruskeasuo - Töölön halli/ Aikataulu
- 5 - Katajanokan terminaali - Rautatieasema/ Aikataulu
- 9N - Jätkäsaari - Rautatieasema - Kallio - Ilmala/ Aikataulu
- 1H - Käpylä - Sörnäinen (M) - Ooppera/ Aikataulu
- 6 - Eiranranta - Rautatieasema - Sörnäinen (M) - Arabia/ Aikataulu
- 2 - Olympiaterm. - Rautatieas. - Kamppi - Töölö - Messukeskus/ Aikataulu
- 10 - Kirurgi - Töölö - Meilahti - Pikku Huopalahti/ Aikataulu
- 4H - Munkkiniemi - Meilahti - Töölön halli/ Aikataulu
- 9 - Länsiterminaali - Rautatieas. - Kallio - Pasila as. - Ilmala/ Aikataulu
- 1 - Eira - Kruununhaka - Kallio - Sörnäinen (M) - Käpylä/ Aikataulu
- 8T - Länsiterm. - Ruoholahti (M) - Töölö - Sörnäinen (M) - Arabia
- 7 - Länsiterm. - Kruununhaka - Sörn. (M) - Pasila - Meilahden s./ Aikataulu
- 9H - Ilmala - Pasila as. - Koskelan halli/ Aikataulu
- 8 - Jätkäsaari - Töölö - Sörnäinen (M) - Arabia
- 4 - Katajanokka - Töölö - Meilahti - Munkkiniemi/ Aikataulu
- 7H - Meilahden sairaala - Pasila as. - Koskelan halli/ Aikataulu