80-linja
Herttoniemi(M)
HSL
HSL 80 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
80-bussilla (Herttoniemi(M)) on 12 pysäkkiä alkaen asemalta Itäkeskus ja päättyen asemalle Herttoniemi.
Valitse alta mikä tahansa 80-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Herttoniemi(M) (12 pysäkkiä)
Itäkeskus
Ratasmyllyntie
Roihupelto
Prinsessantie
Prinssintie
Vuorenpeikontie
Keijukaistenpolku
Porolahden Koulu
Porolahti
Linnanrakentajantie
Laivalahdenportti
Herttoniemi
80 UKK
Mihin aikaan 80 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 80 bussi -pysäkillä klo 04:57 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 80 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 80 bussi -pysäkillä klo 23:10 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Milloin 80 bussi saapuu?
Milloin Herttoniemi(M) Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Herttoniemi(M) Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 80 (Herttoniemi(M)) bussi?
Herttoniemi(M) (Herttoniemi(M)) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Onko lähelläni 80 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 80 bussi pysäkki.
80-bussi -aikataulu
80 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 04:57 - 23:10
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 04:57 - 23:10 | 11 - 21 |
ti | 04:57 - 23:10 | 11 - 21 |
ke | 04:57 - 23:10 | 11 - 21 |
to | 04:57 - 23:10 | 11 - 21 |
pe | 04:57 - 23:10 | 11 - 21 |
la | 05:19 - 23:10 | 15 - 21 |
su | 05:48 - 23:10 | 20 - 30 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 80 (asemalta Itäkeskus), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 80 (Herttoniemi(M)) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
80 -linjan bussi-maksu
HSL 80 (Herttoniemi(M)) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
80 (HSL)
80-bussin ensimmäinen pysäkki on Itäkeskus ja viimeinen pysäkki on Herttoniemi. 80 (Herttoniemi(M)) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 80 -linjalla on 12 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 16 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 80-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 80-bussi-linjalle.
Linjojen 80 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 80 (Herttoniemi(M)) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 80 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 80, Helsinki
80 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 165 - Espoonlahti (M)-Kivenlahti (M)-Saunalahti-Kauklahti-Vanttila/ Aikataulu
- 213X - Elielinaukio-Tuomarila-Espoon keskus
- 70 - Kamppi-Töölö-Pihlajamäki-Pukinmäki-Malmi/ Aikataulu
- 173 - Matinkylä (M)-Masala-Kirkkonummi-Upinniemi/ Aikataulu
- 583 - Aviapolis-Louhela-Perusmäki/ Aikataulu
- 916K - Kuntakeskus-Siuntion kylpyä-Siuntion kk.-Suitia-Pauni/ Aikataulu
- 121A - Kamppi-Olari-Latokaski/ Aikataulu
- 624 - Tikkurila-Ilola-Leinelä-Koivukylä-Havukoski-Päiväkumpu/ Aikataulu
- 914 - Kuntakeskus- Siuntion kk.-Raivio-Bocksintie/ Aikataulu
- 75 - Rautatientori-Jakomäki-Puistolan asema/ Aikataulu
- 236 - Leppävaara-Viherlaakso-Kalajärvi-Serena/ Aikataulu
- 231N - Elielinaukio-Leppävaara-Lintuvaara-Vanhakartano/ Aikataulu
- 66 - Rautatientori-Maunula-Länsi-Pakila-Paloheinä/ Aikataulu
- 915B - Kuntakeskus-Siuntion kylpylä-Siuntion kk.-Annila-Järvinummi/ Aikataulu
- 903K - Kirkkonummi-Kantvik-Hila/ Aikataulu
- 242 - Espoon keskus-Kauklahti/ Aikataulu
- 87N - Rautatientori-Yliskylä-Kruunuvuorenranta/ Aikataulu
- 665A - Hyrylä-Järvenpää-Kellokoski(-Mäntsälä)/ Aikataulu
- 249Y - Leppävaara-Kirkkonummi-Siuntio
- 995 - Taasjärvi-Söderkulla-Kalkkiranta/ Aikataulu