717-linja
Rautatientori
HSL
HSL 717 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
717-bussilla (Rautatientori) on 47 pysäkkiä alkaen asemalta Tikkurilan Matkakeskus ja päättyen asemalle Rautatientori.
Valitse alta mikä tahansa 717-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Rautatientori (47 pysäkkiä)
Tikkurilan Matkakeskus
Vaihdepolku
Jokiniemen Koulu
Edvard Blomqvistin P
Urheilutie
Maarinkunnaantie
Hakintie
Kanervantie
Malmarintie
Honkanummen Hautausm
Pavinpolku
Honkakallionkuja
Kaskipolku
Pavi
Kivipyykintie
Pohjanrinne
Koulutie
Itä-Hakkilan Koulu
Loimitie
Palttinatie
Äimäkuja
Riimukuja
Nissaksentie
Sotungintie
Orminkuja
Suitsikuja
Kannuskuja
Hakunila
Raudikkopolku
Hevoshaanpolku
Hepopolku
Vaaralantie
Vaaralan Talkootie
Kirkkokuja
Rajatie
Somerikkopolku
Louhikkotie
Viikki
Koskelan Varikko
Sumatrantie
Kumpulan Kampus
Vallilan Varikko
Ristikkokatu
Sörnäinen (M)
Haapaniemi
Hakaniemi
Rautatientori
717 UKK
Mihin aikaan 717 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 717 bussi -pysäkillä klo 04:43 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, perjantai.
Mihin aikaan 717 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 717 bussi -pysäkillä klo 23:12 päivnä sunnuntai, maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai, lauantai.
Milloin 717 bussi saapuu?
Milloin Rautatientori Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Rautatientori Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 717 (Rautatientori) bussi?
Rautatientori (Rautatientori) bussi-lippu maksaa €2.80–€4.10.
Kulkeeko toimijan HSL linja 717 bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 717 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 717 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 717 bussi pysäkki.
717-bussi -aikataulu
717 bussi reitti kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 04:43 - 23:12
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 04:43 - 23:12 | 18 - 21 |
ti | 04:43 - 23:12 | 18 - 21 |
ke | 04:43 - 23:12 | 18 - 21 |
to | 05:40 - 23:12 | 20 - 30 |
pe | 04:43 - 23:12 | 18 - 21 |
la | 05:40 - 23:12 | 20 - 30 |
su | 05:40 - 23:12 | 20 - 30 |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 717 (asemalta Tikkurilan Matkakeskus), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 717 (Rautatientori) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
717 -linjan bussi-maksu
HSL 717 (Rautatientori) -matkan hinta on välillä €2.80–€4.10. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukuluista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
717 (HSL)
717-bussin ensimmäinen pysäkki on Tikkurilan Matkakeskus ja viimeinen pysäkki on Rautatientori. 717 (Rautatientori) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 717 -linjalla on 47 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 55 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 717-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 717-bussi-linjalle.
Linjojen 717 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 717 (Rautatientori) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 717 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 717, Helsinki
717 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 739 - Rautatientori-Kuninkaanmäki-Nikinmäk-Korso/ Aikataulu
- 975 - Kerava as.- Kaleva - Mattilanpuisto/ Aikataulu
- 213X - Elielinaukio-Tuomarila-Espoon keskus
- 348K - Rinnekoti-Lahnus-Hännikäinen-Kalajärvi/ Aikataulu
- 914B - Kuntakeskus- Siuntion kk.-Raivio-Evitskog/ Aikataulu
- 717K - Rautatientori-Jakomäki-Vaarala-Hakunila-Tikkurila/ Aikataulu
- 975N - Keravan asema - Kaleva - Hyrylä/ Aikataulu
- 194VT - Nysvidja-Siuntio as.-Evitskog/ Aikataulu
- 510 - Herttoniemi (M)-Pasila-Tapiola(M)-Espoonl.(M)-Kivenlahti (M)/ Aikataulu
- 175V - Matinkylä (M)-Jorvas/ Aikataulu
- 964 - Hyrylä-Paijala-Rusutjärvi-Rannikonmäki/ Aikataulu
- 349 - Lepsämänjoki-Hännikäinen-Serena-Kalajärvi-Perusmäki-Nemlahti/ Aikataulu
- 213N - Kamppi-Meilahti-Laajalahti-Suvela-Espoon keskus/ Aikataulu
- 814 - Vuosaari(M)-Koukkusaarentie-Pohjoinen ostoskeskus/ Aikataulu
- 901 - Luoma-Masala-Jorvaksentie-Hirsala/ Aikataulu
- 831 - Itäkeskus(M)-Östersundom-Landbo/ Aikataulu
- 583 - Aviapolis-Louhela-Perusmäki/ Aikataulu
- 456 - Kamppi-Kivistö as.-Luhtaanmäki(-Klaukkala-Nurmijärvi)/ Aikataulu
- 78N - Rautatientori-Viikki-Latokartano/ Aikataulu
- 723 - Koivukylän palvelulinja/ Aikataulu