Ilmala-linja
HSL Tram
HSL Tram 9 raitiovaunu Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
9-raitiovaunulla (Ilmala) on 28 asemaa alkaen asemalta Länsiterm. T2 ja päättyen asemalle Ilmalantori.
Valitse alta mikä tahansa 9-raitiovaunun asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Ilmala (28 pysäkkiä)
Länsiterm. T2
Kanariankatu
Saukonkatu
Välimerenkatu
Huutokonttori
Länsilinkki
Ruoholahden Villat
Kampintori
Simonkatu
Rautatieasema
Kaisaniemenkatu
Kaisaniemenpuisto
Hakaniemi
Kallion Virastotalo
Karhupuisto
Kaarlenkatu
Helsinginkatu
Fleminginkatu
Sturenkatu
Kotkankatu
Pasilan Konepaja
Jämsänkatu
Asemapäällikönkatu
Pasilan Asema
Esterinportti
Eevanmäki
Uutiskatu
Ilmalantori
9 UKK
Mihin aikaan 9 raitiovaunu aloittaa kulkemisen?
Palvelut 9 raitiovaunu -pysäkillä klo 00:00 päivnä sunnuntai.
Mihin aikaan 9 raitiovaunu lopettaa kulkemisen?
Palvelut 9 raitiovaunu -pysäkillä klo 23:40 päivnä lauantai.
Milloin 9 raitiovaunu saapuu?
Milloin Ilmala Raitiovaunu -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Ilmala Raitiovaunu aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 9 (Ilmala) raitiovaunu?
Ilmala (Ilmala) raitiovaunu-lippu maksaa noin €2.80.
Onko lähelläni 9 raitiovaunu asema?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 9 raitiovaunu asema.
9-raitiovaunu -aikataulu
9 raitiovaunu linja kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 00:10 - 23:50
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 00:15 - 23:50 | 10 - 13 |
ti | 00:10 - 23:50 | 10 - 13 |
ke | 00:10 - 23:50 | 10 - 13 |
to | 00:10 - 23:50 | 10 - 13 |
pe | 00:10 - 23:50 | 10 - 13 |
la | 00:10 - 23:40 | 12 - 15 |
su | 00:00 - 23:55 | 12 - 18 |
HSL Tram:n raitiovaunupalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 9 (asemalta Länsiterm. T2), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, raitiovaunu viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 9 (Ilmala) ja seuraa liikennettä raitiovaunu sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL Tram tiedot nyt.
9 -linjan raitiovaunu-maksu
HSL Tram 9 (Ilmala) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL Tram lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL Tram:n virallisella verkkosivustolla.
9 (HSL Tram)
9-raitiovaunun ensimmäinen pysäkki on Länsiterm. T2 ja viimeinen pysäkki on Ilmalantori. 9 (Ilmala) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 9 -linjalla on 28 asemaa sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 43 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL Tram -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen raitiovaunuseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 9-raitiovaunu-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja raitiovaunu-aikataulu 9-raitiovaunu-linjalle.
Linjojen 9 reaaliaikainenRaitiovaunu seuranta
Seuraa linjaa 9 (Ilmala) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 9 raitiovaunu -seurantasovelluksenaHSL Tram raitiovaunu, niin et koskaan jää paitsi raitiovaunu reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL Tram tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL Tram ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 9, Helsinki
9 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL Tram -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 5H - Katajanokan term. - Rautatieas. - Kamppi - Töölö - Ooppera/ Aikataulu
- 9B - Jätkäsaari - Rautatieasema - Linjat
- 8 - Jätkäsaari - Töölö - Sörnäinen (M) - Arabia/ Aikataulu
- 1 - Eira - Töölö - Sörnäinen (M) - Käpylä/ Aikataulu
- 9N - Länsiterminaali - Rautatieasema - Kallio - Ilmala/ Aikataulu
- 3H - Olympiaterm. - Rautatieas. - Kallio - Alppila - Töölön halli/ Aikataulu
- 7 - Länsiterm. - Kruununhaka - Sörn. (M) - Pasila - Meilahden s./ Aikataulu
- 6 - Eiranranta - Rautatieasema - Sörnäinen (M) - Arabia/ Aikataulu
- 9H - Ilmala - Pasila as. - Koskelan halli/ Aikataulu
- 10 - Kirurgi - Töölö - Meilahti - Pikku Huopalahti/ Aikataulu
- 1T - Länsiterm. - Töölö - Sörnäinen (M) - Käpylä/ Aikataulu
- 4 - Katajanokka - Töölö - Meilahti - Munkkiniemi/ Aikataulu
- 8T - Länsiterm. - Ruoholahti (M) - Töölö - Sörnäinen (M) - Arabia/ Aikataulu
- 2 - Olympiaterm. - Rautatieas. - Kamppi - Töölö - Messukeskus/ Aikataulu
- 7H - Meilahden sairaala - Pasila as. - Koskelan halli/ Aikataulu
- 6H - Arabia - Vallila/ Aikataulu
- 5 - Katajanokan terminaali - Rautatieasema/ Aikataulu
- 8H - Arabia - Vallila/ Aikataulu
- 1H - Käpylä - Sörnäinen (M) - Ooppera/ Aikataulu