9N-linja
Ilmala
HSL Tram
HSL Tram 9N raitiovaunu Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
9N-raitiovaunulla (Ilmala) on 27 asemaa alkaen asemalta Tahitinkatu ja päättyen asemalle Ilmalantori.
Valitse alta mikä tahansa 9N-raitiovaunun asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Ilmala (27 pysäkkiä)
Tahitinkatu
Saukonkatu
Välimerenkatu
Huutokonttori
Länsilinkki
Ruoholahden Villat
Kampintori
Simonkatu
Rautatieasema
Kaisaniemenkatu
Kaisaniemenpuisto
Hakaniemi
Kallion Virastotalo
Karhupuisto
Kaarlenkatu
Helsinginkatu
Fleminginkatu
Sturenkatu
Kotkankatu
Pasilan Konepaja
Jämsänkatu
Asemapäällikönkatu
Pasilan Asema
Esterinportti
Eevanmäki
Uutiskatu
Ilmalantori
9N UKK
Mihin aikaan 9N raitiovaunu aloittaa kulkemisen?
Palvelut 9N raitiovaunu -pysäkillä klo 01:53 päivnä torstai, perjantai.
Mihin aikaan 9N raitiovaunu lopettaa kulkemisen?
Palvelut 9N raitiovaunu -pysäkillä klo 04:12 päivnä torstai, perjantai.
Milloin 9N raitiovaunu saapuu?
Milloin Ilmala raitiovaunu -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Ilmala raitiovaunu aikataulut.
Onko lähelläni 9N raitiovaunu asema?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 9N raitiovaunu asema.
HSL Tram:n raitiovaunupalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 9N (asemalta Tahitinkatu), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, raitiovaunu viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 9N (Ilmala) ja seuraa liikennettä raitiovaunu sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL Tram tiedot nyt.
9N -linjan raitiovaunu-maksu
HSL Tram 9N (Ilmala) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja HSL Tram:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai HSL Tram:n viralliselta verkkosivustolta.
9N (HSL Tram)
9N-raitiovaunun ensimmäinen pysäkki on Tahitinkatu ja viimeinen pysäkki on Ilmalantori. 9N (Ilmala) kulkee torstai, perjantai, lauantai, sunnuntai.
Lisätietoa: 9N -linjalla on 27 asemaa sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 34 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL Tram -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen raitiovaunuseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 9N-raitiovaunu-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja raitiovaunu-aikataulu 9N-raitiovaunu-linjalle.
Linjojen 9N reaaliaikainenraitiovaunu seuranta
Seuraa linjaa 9N (Ilmala) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 9N raitiovaunu -seurantasovelluksenaHSL Tram raitiovaunu, niin et koskaan jää paitsi raitiovaunu reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL Tram tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL Tram ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 9N, Helsinki
9N - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL Tram -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 6H - Arabia - Vallila/ Aikataulu
- 15 - Itäkeskus (M)-Keilaniemi (M)/ Aikataulu
- 4H - Meilahti - Alppila - Ooppera/ Aikataulu
- 10H - Kirurgi - Töölö - Ruusulankatu/ Aikataulu
- 2H - Pasila as. - Ooppera/ Aikataulu
- 8H - Arabia - Vallila/ Aikataulu
- 9B - Jätkäsaari - Rautatieasema - Linjat/ Aikataulu
- 3H - Pikku Huopalahti - Alppila - Ooppera/ Aikataulu
- 5 - Katajanokan terminaali - Rautatieasema/ Aikataulu
- 3N - Olympiaterminaali - Eira - Rautatieasema - Kallio - Meilahti/ Aikataulu
- 1H - Käpylä - Sörnäinen (M) - Ooppera/ Aikataulu
- 6 - Eiranranta - Rautatieasema - Sörnäinen (M) - Arabia/ Aikataulu
- 2 - Olympiaterm. - Rautatieas. - Kamppi - Töölö - Pasila as./ Aikataulu
- 1 - Eira - Töölö - Sörnäinen (M) - Käpylä/ Aikataulu
- 13 - Nihti - Kalasatama - Pasilan asema - Länsi-Pasila/ Aikataulu
- 1T - Länsiterm. - Töölö - Sörnäinen (M) - Käpylä/ Aikataulu
- 7 - Länsiterm. - Kruununhaka - Sörn. (M) - Pasila - Meilahden s./ Aikataulu
- 13H - Länsi-Pasila - Pasilan asema - Koskelan halli/ Aikataulu
- 3 - Olympiaterm. - Eira - Rautatieas - Kallio - Pikku Huopalahti/ Aikataulu
- 7H - Meilahden sairaala - Pasila as. - Koskelan halli/ Aikataulu