176 Linje
Mörby Station
SL 176 Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 176 (Mörby Station) har 43 stationer avgår från Solbacka och slutar Mörby Station.
Välj någon av 176 stationer nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Mörby Station (43 stopp)
Solbacka
Fårhagen
Fårhagsplan
Stenhamra Centrum
Eknäs
Västeräng
Rosenborg
Törnby
Svanhagen
Ekeberga
Mörbyvägen
Troxhammar
Hammargården
Lullehov
Betlehem
Tappström
Ekerö Centrum
Ekvägen
Ekebyhov
Tappström
Lindö Lada
Tillflykten
Lovö Edeby
Kanton
Orangeriet
Drottningholm
Brostugan
Nockeby
Brommaplan
Brommaplan
Riksbyvägen
Norrbyvägen
Voltavägen
Solna Strand - Huvudstaleden
Solnahallen
Solna Centrum Norra
Solna Station
Kolonnvägen
Frösunda
Järva Krog
Bergshamra Bro
Danderyds Sjukhus
Mörby Station
176 FAQ
Vilken tid börjar 176 köra?
Trafiken på sträckan 176 börjar gå kl. 04:39 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vid vilken tid slutar 176 att gå?
Trafiken på sträckan 176 slutar gå kl. 22:39 på söndag, lördag.
Vilken tid ankommer 176 ?
När anländer Mörby Station ? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Mörby Station som ligger närmast den plats där du befinner dig.
Vad är biljettpriset för 176 (Mörby Station) ?
Biljettpriset för Mörby Station (Mörby Station) är cirka kr39.00.
IFinns det någon 176 station i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 176 station.
176 Schema
176 linje körs dagligen. Ordinarie tidtabell är: 04:39 - 22:50
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 04:39 - 22:50 | 18 - 30 |
tis | 04:39 - 22:50 | 18 - 30 |
ons | 04:39 - 22:50 | 18 - 30 |
tor | 04:39 - 22:50 | 18 - 30 |
fre | 04:39 - 22:50 | 18 - 30 |
lör | 06:06 - 22:39 | 19 - 31 |
sön | 06:06 - 22:39 | 19 - 31 |
SL Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 176 (från Solbacka), inklusive information i realtid, förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 176 (Mörby Station) och följ när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om nu.
176 linje biljettpris
Biljettpriset för SL 176 (Mörby Station) är ca kr39.00. Priserna kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om SLs biljettpriser kan du gå till Moovit-appen eller s officiella hemsida.
176
Det första stoppet för 176 är Solbacka och sista stoppet är Mörby Station. 176 (Mörby Station) kör under alla dagar.
Ytterligare information: 176 har 43 stationer och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 72 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 176 stationer nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och schema för 176 för att ta med på din resa.
Spårare för i realtid för linje 176
Följ linje 176 (Mörby Station) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 176 eller som app där du kan se SL i realtid och missa aldrig din .
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla , inklusive linje 176, i Stockholm
176 - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 836 - Flodvägen - Vega station/ Tidtabell
- 157 - Danderyds sjukhus - Lunda industri/ Tidtabell
- 710 - Sörskogen - Skärholmen/ Tidtabell
- 669Z - Markim - Vallentuna station/ Tidtabell
- 416 - Orminge centrum - Telegrafberget/ Tidtabell
- 536 - Edsparken - Bollstanäs skola/ Tidtabell
- 670X - Västerhamnsplan - Danderyds sjukhus/ Tidtabell
- 577 - Upplands Väsby station - Märsta station/ Tidtabell
- 606 - Djursholms torg - Danderyds sjukhus/ Tidtabell
- 467 - Brunn - Gustavsbergs centrum/ Tidtabell
- 817 - Bergholmsvägen - Tyresö kyrka/ Tidtabell
- 805 - Mossvägen - Gullmarsplan/ Tidtabell
- 428X - Slussen - Björkviks brygga/ Tidtabell
- 712 - Björnkulla - Huddinge station/ Tidtabell
- 622X - Fritz Janssons väg - Åkersberga station/ Tidtabell
- 792 - Skärholmen - Balingsnäs/ Tidtabell
- 571X - Cederströms slinga - Märsta station/ Tidtabell
- 429 - Gustavsbergs centrum - Idalens vändplan/ Tidtabell
- 4 - Gullmarsplan - Radiohuset/ Tidtabell
- 705 - Solgård - Stuvsta station/ Tidtabell