622X Linje
Fritz Janssons Väg
SL 622X Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 622X (Fritz Janssons Väg) har 12 stationer avgår från Åkersberga Station och slutar Fritz Janssons Väg.
Välj någon av 622X stationer nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Fritz Janssons Väg (12 stopp)
Åkersberga Station
Söraskolan
Storvreten
Skånsta
Ekebo
Tallebo
Solberga
Skärgårdsstad Västra
Tre Gruvors Väg
Bombergsvägen
Ektorp Mellersta
Fritz Janssons Väg
622X FAQ
Vilken tid börjar 622X köra?
Trafiken på sträckan 622X börjar gå kl. 17:45 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vid vilken tid slutar 622X att gå?
Trafiken på sträckan 622X slutar gå kl. 22:38 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vilken tid ankommer 622X ?
När anländer Fritz Janssons Väg ? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Fritz Janssons Väg som ligger närmast den plats där du befinner dig.
Vad är biljettpriset för 622X (Fritz Janssons Väg) ?
Biljettpriset för Fritz Janssons Väg (Fritz Janssons Väg) är cirka kr39.00.
IFinns det någon 622X station i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 622X station.
622X Schema
622X linje kör vardagar. Vanliga schema tider: 17:45 - 22:38
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 17:45 - 22:38 | 61 - 231 |
tis | 17:45 - 22:38 | 61 - 231 |
ons | 17:45 - 22:38 | 61 - 231 |
tor | 17:45 - 22:38 | 61 - 231 |
fre | 17:45 - 22:38 | 61 - 231 |
lör | Inte I Drift | Inte I Drift |
sön | Inte I Drift | Inte I Drift |
SL Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 622X (från Åkersberga Station), inklusive information i realtid, förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 622X (Fritz Janssons Väg) och följ när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om nu.
622X linje biljettpris
Biljettpriset för SL 622X (Fritz Janssons Väg) är ca kr39.00. Priserna kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om SLs biljettpriser kan du gå till Moovit-appen eller s officiella hemsida.
622X
Det första stoppet för 622X är Åkersberga Station och sista stoppet är Fritz Janssons Väg. 622X (Fritz Janssons Väg) kör under vardagar.
Ytterligare information: 622X har 12 stationer och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 16 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 622X stationer nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och schema för 622X för att ta med på din resa.
Spårare för i realtid för linje 622X
Följ linje 622X (Fritz Janssons Väg) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 622X eller som app där du kan se SL i realtid och missa aldrig din .
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla , inklusive linje 622X, i Stockholm
622X - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 564H - Jakobsbergs station - Jakobsbergs station/ Tidtabell
- 535 - Upplands Väsby station västra - Upplands Väsby station västra/ Tidtabell
- 434 - Sollenkroka brygga - Slussen/ Tidtabell
- 676 - Tekniska högskolan - Norrtälje busstation/ Tidtabell
- 504 - Rissne - Sundbybergs station/ Tidtabell
- 689 - Östra Tynningö - Höganäs brygga/ Tidtabell
- 850 - Segersängs station - Trollsta vägskäl/ Tidtabell
- 176E - Solna station - Brommaplan/ Tidtabell
- 536 - Edsparken - Bollstanäs skola/ Tidtabell
- 546 - Barkarby station - Jakobsbergs station/ Tidtabell
- 592 - Halmsjön - Cityterminalen/ Tidtabell
- 801 - Gullmarsplan - Gullmarsplan/ Tidtabell
- 177E - Skärvik - Solna station/ Tidtabell
- 695 - Danderyds sjukhus - Löttingelund/ Tidtabell
- 528 - Sollentuna station - Helenelunds station/ Tidtabell
- 709 - Truckvägen - Huddinge station/ Tidtabell
- 40K - Sky City/Terminal 4 och 5 - Uppsala centralstation/ Tidtabell
- 312 - Hanmora - Brommaplan/ Tidtabell
- 238 - Högsätra - Näset/ Tidtabell
- 641 - Norrtälje busstation - Hallstaviks station/ Tidtabell