318 Linje
Folkets Hus Ölsta
SL 318 Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 318 (Folkets Hus Ölsta) har 24 stationer avgår från Söderberga Svanhagen och slutar Folkets Hus Ölsta.
Välj någon av 318 stationer nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Folkets Hus Ölsta (24 stopp)
Söderberga Svanhagen
Skå Kyrka
Skå Industriområde
Hammarlotten
Höghammar
Stugvägen
Hillesberg
Björkliden
Kvarsta
Högby
Färentuna Kyrka
Enby
Björksäter
Stavsborgs Gård
Stavsborgs Fabrik
Stavsborgs Torg
Skepparn
Kungsberga Torg
Kungsberga Konsum
Kungsberga
Storgärdet
Kungsbergasvängen
Lyckås
Folkets Hus Ölsta
318 FAQ
Vilken tid börjar 318 köra?
Trafiken på sträckan 318 börjar gå kl. 06:22 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vid vilken tid slutar 318 att gå?
Trafiken på sträckan 318 slutar gå kl. 11:30 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vilken tid ankommer 318 ?
När anländer Folkets Hus Ölsta ? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Folkets Hus Ölsta som ligger närmast den plats där du befinner dig.
IFinns det någon 318 station i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 318 station.
318 Schema
318 linje kör vardagar. Vanliga schema tider: 06:22 - 11:30
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 06:22 - 11:30 | 57 - 67 |
tis | 06:22 - 11:30 | 57 - 67 |
ons | 06:22 - 11:30 | 57 - 67 |
tor | 06:22 - 11:30 | 57 - 67 |
fre | 06:22 - 11:30 | 57 - 67 |
lör | Inte I Drift | Inte I Drift |
sön | Inte I Drift | Inte I Drift |
SL Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 318 (från Söderberga Svanhagen), inklusive information i realtid, förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 318 (Folkets Hus Ölsta) och följ när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om nu.
318 linje biljettpris
Priser för SL 318 (Folkets Hus Ölsta) kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om biljettpriser för SL kan du gå till Moovit-appen eller :s officiella hemsida.
318
Det första stoppet för 318 är Söderberga Svanhagen och sista stoppet är Folkets Hus Ölsta. 318 (Folkets Hus Ölsta) kör under vardagar.
Ytterligare information: 318 har 24 stationer och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 24 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 318 stationer nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och schema för 318 för att ta med på din resa.
Spårare för i realtid för linje 318
Följ linje 318 (Folkets Hus Ölsta) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 318 eller som app där du kan se SL i realtid och missa aldrig din .
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla , inklusive linje 318, i Stockholm
318 - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 424 - Gustavsbergs centrum - Gustavsbergs centrum/ Tidtabell
- 781 - Bärvägen - Köpmangatan/ Tidtabell
- 740 - Huddinge station - Lindvreten/ Tidtabell
- 418 - Orminge centrum - Gustavsvik/ Tidtabell
- 591 - Cityterminalen - Jakobsbergs station/ Tidtabell
- 658 - Solbackavägen - Norrtälje busstation/ Tidtabell
- 160 - Årstaberg - Gullmarsplan/ Tidtabell
- 514 - Spånga station - Sollentuna station/ Tidtabell
- 961 - Täby centrum - Täby centrum/ Tidtabell
- 605 - Danderyds sjukhus - Lansen/ Tidtabell
- 795 - Tumba station - Fittja/ Tidtabell
- 712 - Björnkulla - Huddinge station/ Tidtabell
- 704 - Fruängen - Huddinge station/ Tidtabell
- 203 - Ropsten - Näset/ Tidtabell
- 469 - Finnberget - Nacka sjukhus/ Tidtabell
- 439 - Stenslätten - Slussen/ Tidtabell
- 474 - Hemmesta vägskäl - Slussen/ Tidtabell
- 480C - Mölnvik - Cityterminalen/ Tidtabell
- 875 - Gullmarsplan - Tyresö kyrka/ Tidtabell
- 636 - Norrtälje busstation - Östersjö brygga/ Tidtabell