Ülke ve Şehir Bazında Toplu Taşıma İstatistikleri

Dünyanın dört bir yanında her gün 930 milyondan fazla insan Moovit'i kullanarak toplu taşıma ile yolculuk ediyor. Moovit Insights, Moovit kullanım verilerini, anketleri ve şehrin seyahat trendlerini temel alarak toplu taşıma için istatistik ve analizler sağlar.

Yolcuların otobüs için en çok hangi şehirde beklediklerini, günlük ortalama ne kadar süre yolda gittiklerini, insanların iş için otobüs, tren veya metro ile ne kadar uzağa gittiklerini ve her gün ortalama ne kadar mesafe yürüdüklerini ve fazlasını keşfedin.

Kısa Bilgi #1: Bursa Yolculuk Süresi İstatistikleri

Bursa şehirinde, toplu taşıma araçları kullanan insanların harcadıkları ortalama süre 50 dk. Bu yolcuların 51%'den fazlası her gün toplu taşıma ile ulaşımda 2 saatten fazla zaman geçiriyor.

Kısa Bilgi #2: Bursa Bekleme süresi İstatistikleri

İnsanlar her gün Bursa şehirinde bir durakta veya istasyonda genellikle ne kadar beklemektedirler? Yolcular ortalama 14 dk beklemekle birlikte yolcuların 41%'den fazlası 20 dakikadan daha uzun süre beklemektedir.

Kısa Bilgi #3: Bursa Seyahat Mesafesi İstatistikleri

Bursa konumunda tek bir yolculukta gidilen ortalama mesafe 5.7 km'dir. Yolcuların 32% tek bir yönde 12 km'den fazla yol katetmektedir.

Kısa Bilgi #4: Bursa Aktarmalar İstatistikleri

Bursa şehrinde en az bir aktarma yapanların yüzdesi 49%. Ortalama olarak, yolcuların 39% tek bir yolculukta en az iki aktarma yapıyorlar.

Kısa Bilgi #5: Bursa Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Bursa şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.58 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 15% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #1: Venice Yolculuk Süresi İstatistikleri

Venice şehirinde, toplu taşıma araçları kullanan insanların harcadıkları ortalama süre 35 dk. Bu yolcuların 36%'den fazlası her gün toplu taşıma ile ulaşımda 2 saatten fazla zaman geçiriyor.

Kısa Bilgi #2: Venice Bekleme süresi İstatistikleri

İnsanlar her gün Venice şehirinde bir durakta veya istasyonda genellikle ne kadar beklemektedirler? Yolcular ortalama 8 dk beklemekle birlikte yolcuların 24%'den fazlası 20 dakikadan daha uzun süre beklemektedir.

Kısa Bilgi #3: Venice Seyahat Mesafesi İstatistikleri

Venice konumunda tek bir yolculukta gidilen ortalama mesafe 7.0 km'dir. Yolcuların 39% tek bir yönde 12 km'den fazla yol katetmektedir.

Kısa Bilgi #4: Venice Aktarmalar İstatistikleri

Venice şehrinde en az bir aktarma yapanların yüzdesi 46%. Ortalama olarak, yolcuların 33% tek bir yolculukta en az iki aktarma yapıyorlar.

Kısa Bilgi #5: Venice Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Venice şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.89 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 31% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #1: İzmir - Aydın Yolculuk Süresi İstatistikleri

İzmir - Aydın şehirinde, toplu taşıma araçları kullanan insanların harcadıkları ortalama süre 53 dk. Bu yolcuların 54%'den fazlası her gün toplu taşıma ile ulaşımda 2 saatten fazla zaman geçiriyor.

Kısa Bilgi #2: İzmir - Aydın Bekleme süresi İstatistikleri

İnsanlar her gün İzmir - Aydın şehirinde bir durakta veya istasyonda genellikle ne kadar beklemektedirler? Yolcular ortalama 12 dk beklemekle birlikte yolcuların 35%'den fazlası 20 dakikadan daha uzun süre beklemektedir.

Kısa Bilgi #3: İzmir - Aydın Seyahat Mesafesi İstatistikleri

İzmir - Aydın konumunda tek bir yolculukta gidilen ortalama mesafe 7.4 km'dir. Yolcuların 41% tek bir yönde 12 km'den fazla yol katetmektedir.

Kısa Bilgi #4: İzmir - Aydın Aktarmalar İstatistikleri

İzmir - Aydın şehrinde en az bir aktarma yapanların yüzdesi 27%. Ortalama olarak, yolcuların 49% tek bir yolculukta en az iki aktarma yapıyorlar.

Kısa Bilgi #5: İzmir - Aydın Yürüme Mesafesi İstatistikleri

İzmir - Aydın şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.80 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 27% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #1: Medellin Yolculuk Süresi İstatistikleri

Medellin şehirinde, toplu taşıma araçları kullanan insanların harcadıkları ortalama süre 41 dk. Bu yolcuların 42%'den fazlası her gün toplu taşıma ile ulaşımda 2 saatten fazla zaman geçiriyor.

Kısa Bilgi #2: Medellin Bekleme süresi İstatistikleri

İnsanlar her gün Medellin şehirinde bir durakta veya istasyonda genellikle ne kadar beklemektedirler? Yolcular ortalama 9 dk beklemekle birlikte yolcuların 26%'den fazlası 20 dakikadan daha uzun süre beklemektedir.

Kısa Bilgi #3: Medellin Seyahat Mesafesi İstatistikleri

Medellin konumunda tek bir yolculukta gidilen ortalama mesafe 4.8 km'dir. Yolcuların 27% tek bir yönde 12 km'den fazla yol katetmektedir.

Kısa Bilgi #4: Medellin Aktarmalar İstatistikleri

Medellin şehrinde en az bir aktarma yapanların yüzdesi 41%. Ortalama olarak, yolcuların 40% tek bir yolculukta en az iki aktarma yapıyorlar.

Kısa Bilgi #5: Medellin Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Medellin şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.65 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 16% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #1: Florianopolis Region Yolculuk Süresi İstatistikleri

Florianopolis Region şehirinde, toplu taşıma araçları kullanan insanların harcadıkları ortalama süre 70 dk. Bu yolcuların 71%'den fazlası her gün toplu taşıma ile ulaşımda 2 saatten fazla zaman geçiriyor.

Kısa Bilgi #2: Florianopolis Region Bekleme süresi İstatistikleri

İnsanlar her gün Florianopolis Region şehirinde bir durakta veya istasyonda genellikle ne kadar beklemektedirler? Yolcular ortalama 17 dk beklemekle birlikte yolcuların 50%'den fazlası 20 dakikadan daha uzun süre beklemektedir.

Kısa Bilgi #3: Florianopolis Region Seyahat Mesafesi İstatistikleri

Florianopolis Region konumunda tek bir yolculukta gidilen ortalama mesafe 7.2 km'dir. Yolcuların 40% tek bir yönde 12 km'den fazla yol katetmektedir.

Kısa Bilgi #4: Florianopolis Region Aktarmalar İstatistikleri

Florianopolis Region şehrinde en az bir aktarma yapanların yüzdesi 51%. Ortalama olarak, yolcuların 14% tek bir yolculukta en az iki aktarma yapıyorlar.

Kısa Bilgi #5: Florianopolis Region Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Florianopolis Region şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.61 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 15% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #1: Toulouse Yolculuk Süresi İstatistikleri

Toulouse şehirinde, toplu taşıma araçları kullanan insanların harcadıkları ortalama süre 32 dk. Bu yolcuların 33%'den fazlası her gün toplu taşıma ile ulaşımda 2 saatten fazla zaman geçiriyor.

Kısa Bilgi #2: Toulouse Bekleme süresi İstatistikleri

İnsanlar her gün Toulouse şehirinde bir durakta veya istasyonda genellikle ne kadar beklemektedirler? Yolcular ortalama 9 dk beklemekle birlikte yolcuların 26%'den fazlası 20 dakikadan daha uzun süre beklemektedir.

Kısa Bilgi #3: Toulouse Seyahat Mesafesi İstatistikleri

Toulouse konumunda tek bir yolculukta gidilen ortalama mesafe 5.1 km'dir. Yolcuların 28% tek bir yönde 12 km'den fazla yol katetmektedir.

Kısa Bilgi #4: Toulouse Aktarmalar İstatistikleri

Toulouse şehrinde en az bir aktarma yapanların yüzdesi 37%. Ortalama olarak, yolcuların 44% tek bir yolculukta en az iki aktarma yapıyorlar.

Kısa Bilgi #5: Toulouse Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Toulouse şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.74 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 24% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #1: Zaragoza Yolculuk Süresi İstatistikleri

Zaragoza şehirinde, toplu taşıma araçları kullanan insanların harcadıkları ortalama süre 27 dk. Bu yolcuların 28%'den fazlası her gün toplu taşıma ile ulaşımda 2 saatten fazla zaman geçiriyor.

Kısa Bilgi #2: Zaragoza Bekleme süresi İstatistikleri

İnsanlar her gün Zaragoza şehirinde bir durakta veya istasyonda genellikle ne kadar beklemektedirler? Yolcular ortalama 9 dk beklemekle birlikte yolcuların 26%'den fazlası 20 dakikadan daha uzun süre beklemektedir.

Kısa Bilgi #3: Zaragoza Seyahat Mesafesi İstatistikleri

Zaragoza konumunda tek bir yolculukta gidilen ortalama mesafe 3.2 km'dir. Yolcuların 18% tek bir yönde 12 km'den fazla yol katetmektedir.

Kısa Bilgi #4: Zaragoza Aktarmalar İstatistikleri

Zaragoza şehrinde en az bir aktarma yapanların yüzdesi 41%. Ortalama olarak, yolcuların 41% tek bir yolculukta en az iki aktarma yapıyorlar.

Kısa Bilgi #5: Zaragoza Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Zaragoza şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.57 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 12% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #1: Minneapolis - St. Paul, MN Yolculuk Süresi İstatistikleri

Minneapolis - St. Paul, MN şehirinde, toplu taşıma araçları kullanan insanların harcadıkları ortalama süre 66 dk. Bu yolcuların 67%'den fazlası her gün toplu taşıma ile ulaşımda 2 saatten fazla zaman geçiriyor.

Kısa Bilgi #2: Minneapolis - St. Paul, MN Bekleme süresi İstatistikleri

İnsanlar her gün Minneapolis - St. Paul, MN şehirinde bir durakta veya istasyonda genellikle ne kadar beklemektedirler? Yolcular ortalama 13 dk beklemekle birlikte yolcuların 38%'den fazlası 20 dakikadan daha uzun süre beklemektedir.

Kısa Bilgi #3: Minneapolis - St. Paul, MN Seyahat Mesafesi İstatistikleri

Minneapolis - St. Paul, MN konumunda tek bir yolculukta gidilen ortalama mesafe 5.16 mi'dir. Yolcuların 46% tek bir yönde 12 km'den fazla yol katetmektedir.

Kısa Bilgi #4: Minneapolis - St. Paul, MN Aktarmalar İstatistikleri

Minneapolis - St. Paul, MN şehrinde en az bir aktarma yapanların yüzdesi 51%. Ortalama olarak, yolcuların 0.16 tek bir yolculukta en az iki aktarma yapıyorlar.

Kısa Bilgi #5: Minneapolis - St. Paul, MN Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Minneapolis - St. Paul, MN şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.55 mi olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 30% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #1: Burgos Yolculuk Süresi İstatistikleri

Burgos şehirinde, toplu taşıma araçları kullanan insanların harcadıkları ortalama süre 22 dk. Bu yolcuların 22%'den fazlası her gün toplu taşıma ile ulaşımda 2 saatten fazla zaman geçiriyor.

Kısa Bilgi #2: Burgos Bekleme süresi İstatistikleri

İnsanlar her gün Burgos şehirinde bir durakta veya istasyonda genellikle ne kadar beklemektedirler? Yolcular ortalama 9 dk beklemekle birlikte yolcuların 26%'den fazlası 20 dakikadan daha uzun süre beklemektedir.

Kısa Bilgi #3: Burgos Seyahat Mesafesi İstatistikleri

Burgos konumunda tek bir yolculukta gidilen ortalama mesafe 2.2 km'dir. Yolcuların 12% tek bir yönde 12 km'den fazla yol katetmektedir.

Kısa Bilgi #4: Burgos Aktarmalar İstatistikleri

Burgos şehrinde en az bir aktarma yapanların yüzdesi 61%. Ortalama olarak, yolcuların 24% tek bir yolculukta en az iki aktarma yapıyorlar.

Kısa Bilgi #5: Burgos Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Burgos şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.64 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 17% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

Kısa Bilgi #1: Berlin - Brandenburg Yolculuk Süresi İstatistikleri

Berlin - Brandenburg şehirinde, toplu taşıma araçları kullanan insanların harcadıkları ortalama süre 50 dk. Bu yolcuların 51%'den fazlası her gün toplu taşıma ile ulaşımda 2 saatten fazla zaman geçiriyor.

Kısa Bilgi #2: Berlin - Brandenburg Bekleme süresi İstatistikleri

İnsanlar her gün Berlin - Brandenburg şehirinde bir durakta veya istasyonda genellikle ne kadar beklemektedirler? Yolcular ortalama 10 dk beklemekle birlikte yolcuların 29%'den fazlası 20 dakikadan daha uzun süre beklemektedir.

Kısa Bilgi #3: Berlin - Brandenburg Seyahat Mesafesi İstatistikleri

Berlin - Brandenburg konumunda tek bir yolculukta gidilen ortalama mesafe 8.1 km'dir. Yolcuların 45% tek bir yönde 12 km'den fazla yol katetmektedir.

Kısa Bilgi #4: Berlin - Brandenburg Aktarmalar İstatistikleri

Berlin - Brandenburg şehrinde en az bir aktarma yapanların yüzdesi 20%. Ortalama olarak, yolcuların 41% tek bir yolculukta en az iki aktarma yapıyorlar.

Kısa Bilgi #5: Berlin - Brandenburg Yürüme Mesafesi İstatistikleri

Berlin - Brandenburg şehrinde insanların eve veya işe gitmek için yürüdükleri ortalama mesafenin 0.63 km olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak, 17% varış yerlerine ulaşmak için 1 km'den fazla yürüyün.

`

Moovit Toplu Taşıma İndeksi - Tüm dünya şehirleri için ulaşım verilerini ve toplu taşıma kullanım şekillerini keşfet

Birleşik Arap Emirlikleri

Dubai / Abu Dhabi

Çin

Hong Kong

Ekvator

Cuenca Guayaquil

Endonezya

Jakarta

İrlanda

Ireland

İsrail

Israel

Kosta Rika

San José

Malezya

Kuala Lumpur

Peru

Lima

Singapur

Singapore

Tayland

Bangkok

Uruguay

Montevideo

Yunanistan

Athens Thessaloniki
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. Feel free to use the information found on this website as long as you credit ''Moovit'' and include a link to this page.