26 linje
Bellahøj (Frederikssundsvej) - Sankt Annæ Plads Skuespilhuset (Sankt Annæ Plads)
Movia
Movia 26 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
26 bus (Bellahøj) har 44 stoppesteder med afgang fra Sankt Annæ Plads Skuespilhuset (Sankt Annæ Plads) og endestation Bellahøj (Frederikssundsvej).
Vælg hvilken som helst af 26 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Bellahøj (44 stop)
Sankt Annæ Plads Skuespilhuset (Sankt Annæ Plads)
Nyhavnsbroen (Holbergsgade)
Tordenskjoldsgade (Holbergsgade)
Holmens Kirke (Holmens Kanal)
Børsen (Slotsholmsgade)
Det Kongelige Bibliotek (Christians Brygge)
Polititorvet (Bernstorffsgade)
Hovedbanegården Tivoli (Bernstorffsgade)
Hovedbanegården Frihedsstøtten (Vesterbrogade)
Vesterbros Torv (Vesterbrogade)
Frederiksberg Allé (Vesterbrogade)
Kingosgade (Vesterbrogade)
Platanvej (Vesterbrogade)
Barfods Skole (Vesterbrogade)
De Små Haver (Pile Allé)
Kammasvej (Pile Allé)
Bjerregårdsvej (Valby Langgade)
Gl. Jernbanevej (Valby Langgade)
Sdr. Fasanvej (Valby Langgade)
Tingstedet (Valby Langgade)
Gåsebæksvej (Valby Langgade)
Langgade St. (Valby Langgade)
Søndre Allé (Valby Langgade)
Skellet (Valby Langgade)
Nakskovvej (Valby Langgade)
Vigerslevvej (Ålholmvej)
Ålholm Plads (Ålholmvej)
Peter Bangs Vej (Grøndals Parkvej)
Langdraget (Grøndals Parkvej)
Jernbane Allé (Grøndals Parkvej)
Flintholm St. (Grøndals Parkvej)
C.F. Richs Vej (Apollovej)
Kilholmvej (Apollovej)
Vanløse St. (Vanløse Allé)
Børglumvej (Jernbane Allé)
Jernbane Allé (Jyllingevej)
Slotsherrensvej (Bellahøjvej)
Brønshøjvej (Bellahøjvej)
Primulavej (Bellahøjvej)
Rødkilde Skole (Bellahøjvej)
Hvidkildevej (Bellahøjvej)
Ved Bellahøj Nord (Bellahøjvej)
Bellahøjhallen (Bellahøjvej)
Bellahøj (Frederikssundsvej)
26 OSS
Hvad tid begynder 26 busat køre?
Service på bus 26 begynder kl. 05:00 på mandag, tirsdag, onsdag, fredag.
Hvad tider holder 26 bus op med at køre?
Service på bus 26 stopper kl. 23:50 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.
Hvad tid ankommer 26 bus?
Hvornår ankommer Bus Bellahøj (Frederikssundsvej) - Sankt Annæ Plads Skuespilhuset (Sankt Annæ Plads) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Bellahøj (Frederikssundsvej) - Sankt Annæ Plads Skuespilhuset (Sankt Annæ Plads) linje, der er tættest på din placering.
Kører Movias 26 bus linje Kristi Himmelfartsdag, Pinsedag and 2. Pinsedag?
26 buss kørselstider Kristi Himmelfartsdag, Pinsedag and 2. Pinsedag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 26 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 26 bus stop.
26 bus Køreplan
26 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 05:00 - 23:50
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 05:00 - 23:50 | 14 - 20 |
tir | 05:00 - 23:50 | 14 - 20 |
ons | 05:00 - 23:50 | 14 - 20 |
tor | 06:15 - 23:50 | 20 |
fre | 05:00 - 23:50 | 14 - 20 |
lør | 05:39 - 23:50 | 15 - 20 |
søn | 06:15 - 23:50 | 20 |
Servicealarmer for Movia bus
Se alle opdateringer på 26 (fra Sankt Annæ Plads Skuespilhuset (Sankt Annæ Plads)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 26 (Bellahøj) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Movia nu.
26 linje bus billetpris
Movia 26 (Bellahøj) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Movia, tjek Moovit-appen eller Movias officielle hjemmeside.
26 (Movia)
Det første stop på 26 bus ruten er Sankt Annæ Plads Skuespilhuset (Sankt Annæ Plads), og det sidste stop er Bellahøj (Frederikssundsvej). 26 (Bellahøj) går hver dag.
Yderligere oplysninger: 26 har 44 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 47 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 26 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 26 busfor at komme på.
Linje 26 Bus sporing i realtid
Spor linje 26 (Bellahøj) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 26 bus eller en live Movia bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Movia eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Movia og enhver bus, inklusive linje 26, i Danmark
26 - AAlternative ruter
Movia linjer i Danmark
- 605 - Næstved St. (Banegårdspladsen) - Næstved St. (Banegårdspladsen)/ Tidsplan
- 365R - Kokkedal St. - Fredensborg St./ Tidsplan
- 374 - Fredensborg St. - Fredensborg St./ Tidsplan
- 102A - Køge St. (Ivar Huitfeldtsvej) - Præstø (Havnevej)/ Tidsplan
- 13 - Rødovre Centrum (Rødovre Parkvej) - Brøndby Strand St./ Tidsplan
- 15E - Nørreport St. (Nørre Voldgade) - Rævehøjvej DTU (Helsingørmotorvejen)/ Tidsplan
- 415 - Ringsted St. - Allindelille Friskole (Skeevej)/ Tidsplan
- 751 - Rødby Rutebilstation (Fruegade) - Rødby Rutebilstation (Fruegade)/ Tidsplan
- 358 - Stenløse St. - Roskilde St. (Stationscentret)/ Tidsplan
- 460R - Ringsted St. - Slagelse St. (Ndr.Stationsvej)/ Tidsplan
- 65E - Skibby Bymidten (Hovedgaden) - Hillerød St./ Tidsplan
- 71 - Frederiksberg Rådhus (Smallegade) - Frederiksberg Rådhus (Smallegade)/ Tidsplan
- 731 - Nykøbing Falster St. (Banegårdspladsen) - Brydebjerg (Sakskøbingvej)/ Tidsplan
- 347 - Helsingør St. - Hornbæk St./ Tidsplan
- 581 - Nr. Jernløse Skole (Gl. Skovvej) - Kildebjergskolen (Skamstrupvej)/ Tidsplan
- 165 - Herlev St. - Bagsværd St./ Tidsplan
- 7A - Sjælør St. (Hf. Stien) - Rødovrehallen (Sløjfen)/ Tidsplan
- 4A - Friheden St. - Buddinge St. (Buddingevej)/ Tidsplan
- 260R - Ringsted St. - Køge St. (Ivar Huitfeldtsvej)/ Tidsplan
- 761 - Vink - Lungholm (Rødbyvej) - Vink - Holeby Skole (Vestervej)/ Tidsplan