Fortsæt til primært indhold
Bus - 26

26

Bellahøj (Frederikssundsvej) - Sankt Annæ Plads Skuespilhuset (Sankt Annæ Plads)

Movia

26 bus Køreplan

26 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 05:00 - 23:50

Dag Kørselstider
mandag 05:00 - 23:50
tirsdag 05:00 - 23:50
onsdag 05:00 - 23:50
torsdag 05:00 - 23:50
fredag 05:00 - 23:50
lørdag 05:41 - 23:50
søndag 06:16 - 23:50
Vis den fulde rejseplan

26 bus Rutekort

26 bus Linjekort

26 bus Ruteplan og stoppesteder

26 bus (Bellahøj) har 46 stoppesteder med afgang fra Sankt Annæ Plads Skuespilhuset (Sankt Annæ Plads) og endestation Bellahøj (Frederikssundsvej).

26 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 05:00 og stopper kl. 23:50. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 26 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Bellahøj (46 stop)

Se PDF: 26 køreplan, stoppesteder og kort

26 OSS

  • Hvad tid begynder 26 busat køre?

    Service på bus 26 begynder kl. 05:00 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 26 bus op med at køre?

    Service på bus 26 stopper kl. 23:50 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 26 bus?

    Hvornår ankommer Bus Bellahøj (Frederikssundsvej) - Sankt Annæ Plads Skuespilhuset (Sankt Annæ Plads) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Bellahøj (Frederikssundsvej) - Sankt Annæ Plads Skuespilhuset (Sankt Annæ Plads) linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 26 bus stoppesteder

Sankt Annæ Plads Skuespilhuset (Sankt Annæ Plads) • Nyhavnsbroen (Holbergsgade) • Tordenskjoldsgade (Holbergsgade) • Holmens Kirke (Holmens Kanal) • Børsen (Slotsholmsgade) • Det Kongelige Bibliotek (Christians Brygge) • Polititorvet (Bernstorffsgade) • Hovedbanegården Tivoli (Bernstorffsgade) • Vesterport St. (Ved Vesterport) • Det NY Teater (Gammel Kongevej) • Værnedamsvej (Gammel Kongevej) • Gammel Kongevej (Alhambravej) • Kingosgade (Frederiksberg Allé) • Frederiksberg Allé St. (Frederiksberg Allé) • Frydendalsvej (Frederiksberg Allé) • Frederiksberg Runddel (Pile Allé) • De Små Haver (Pile Allé) • Kammasvej (Pile Allé) • Bjerregårdsvej (Valby Langgade) • Gl. Jernbanevej (Valby Langgade) • Sdr. Fasanvej (Valby Langgade) • Tingstedet (Valby Langgade) • Gåsebæksvej (Valby Langgade) • Langgade St. (Valby Langgade) • Søndre Allé (Valby Langgade) • Skellet (Valby Langgade) • Nakskovvej (Valby Langgade) • Vigerslevvej (Ålholmvej) • Ålholm Plads (Ålholmvej) • Peter Bangs Vej (Grøndals Parkvej) • Langdraget (Grøndals Parkvej) • Jernbane Allé (Grøndals Parkvej) • Flintholm St. (Grøndals Parkvej) • C.F. Richs Vej (Apollovej) • Kilholmvej (Apollovej) • Vanløse St. (Vanløse Allé) • Børglumvej (Jernbane Allé) • Jernbane Allé (Jyllingevej) • Slotsherrensvej (Bellahøjvej) • Brønshøjvej (Bellahøjvej) • Primulavej (Bellahøjvej) • Rødkilde Skole (Bellahøjvej) • Hvidkildevej (Bellahøjvej) • Ved Bellahøj Nord (Bellahøjvej) • Bellahøjhallen (Bellahøjvej) • Bellahøj (Frederikssundsvej)

26 bus Køreplan

26 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 05:00 - 23:50

Dag Kørselstider
mandag 05:00 - 23:50
tirsdag 05:00 - 23:50
onsdag 05:00 - 23:50
torsdag 05:00 - 23:50
fredag 05:00 - 23:50
lørdag 05:41 - 23:50
søndag 06:16 - 23:50

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

26 (Movia)

Det første stop på 26 bus ruten er Sankt Annæ Plads Skuespilhuset (Sankt Annæ Plads), og det sidste stop er Bellahøj (Frederikssundsvej). 26 (Bellahøj) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 26 har 46 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 49 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 26 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 26 busfor at komme på.

26 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 26 med appen!