Fortsæt til primært indhold
Bus - 37

37

Amagerværket - Flintholm St. (Grøndals Parkvej)

Movia

37 bus Køreplan

37 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 05:10 - 23:45

Dag Kørselstider
mandag 05:10 - 23:45
tirsdag 05:10 - 23:45
onsdag 05:10 - 23:45
torsdag 05:10 - 23:45
fredag 05:10 - 23:45
lørdag 06:45 - 23:45
søndag 06:45 - 23:45
Vis den fulde rejseplan

37 bus Rutekort

37 bus Linjekort

37 bus Ruteplan og stoppesteder

37 bus (retning: Nordhavn St.) har 16 stoppesteder med afgang fra Flintholm St. (Grøndals Parkvej) og endestation Vesterport St. (Hammerichsgade).

37 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 05:10 og stopper kl. 23:45. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Vælg hvilken som helst af 37 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Nordhavn St. (16 stop)

Se PDF: 37 køreplan, stoppesteder og kort

37 OSS

  • Hvad tid begynder 37 busat køre?

    Service på bus 37 begynder kl. 05:10 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 37 bus op med at køre?

    Service på bus 37 stopper kl. 23:45 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 37 bus?

    Hvornår ankommer Bus Amagerværket - Flintholm St. (Grøndals Parkvej) linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Amagerværket - Flintholm St. (Grøndals Parkvej) linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 37 bus stoppesteder

Flintholm St. (Grøndals Parkvej) • Grøndalsvej (C.F. Richs Vej) • Tesdorpfsvej (Bernhard Bangs Allé) • Dalgas Have (Bernhard Bangs Allé) • Dalgas Boulevard (Finsensvej) • Eversvej (Finsensvej) • Fasanvej St. (Nordre Fasanvej) • Frederiksberg Hospital (Nyelandsvej) • Nyelandsvej Skole (Nyelandsvej) • Frederiksberg St. (Nyelandsvej) • Dr. Abildgaards Allé (Hostrupsvej) • Bülowsvej (Thorvaldsensvej) • H.C. Ørsteds Vej (Danasvej) • Danas Plads (Danasvej) • Vesterport St. Kampmannsgade (Kampmannsgade) • Vesterport St. (Hammerichsgade)

37 bus Køreplan

37 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 05:10 - 23:45

Dag Kørselstider
mandag 05:10 - 23:45
tirsdag 05:10 - 23:45
onsdag 05:10 - 23:45
torsdag 05:10 - 23:45
fredag 05:10 - 23:45
lørdag 06:45 - 23:45
søndag 06:45 - 23:45

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

37 (Movia)

Det første stop på 37 bus ruten er Flintholm St. (Grøndals Parkvej), og det sidste stop er Vesterport St. (Hammerichsgade). 37 (retning: Nordhavn St.) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 37 har 16 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 18 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 930 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 37 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 37 busfor at komme på.

37 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 37 med appen!