70E linje
Bavarian Nordic (Hejreskovvej) - Humlebæk St. Vest (Humlebæk Center)
Movia
Movia 70E bus Ruteplan og stop (Opdateret)
70E bus (Humlebæk St.) har 4 stoppesteder med afgang fra Bavarian Nordic (Hejreskovvej) og endestation Humlebæk St. Vest (Humlebæk Center).
Vælg hvilken som helst af 70E bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Humlebæk St. (4 stop)
Bavarian Nordic (Hejreskovvej)
Kvistgård St.
Hørsholmvej (Fredensborgvej)
Humlebæk St. Vest (Humlebæk Center)
70E OSS
Hvad tid begynder 70E busat køre?
Service på bus 70E begynder kl. 06:43 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 70E bus op med at køre?
Service på bus 70E stopper kl. 15:46 på fredag.
Hvad tid ankommer 70E bus?
Hvornår ankommer Bus Bavarian Nordic (Hejreskovvej) - Humlebæk St. Vest (Humlebæk Center) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Bavarian Nordic (Hejreskovvej) - Humlebæk St. Vest (Humlebæk Center) linje, der er tættest på din placering.
Kører Movias 70E bus linje Pinsedag and 2. Pinsedag?
70E buss kørselstider Pinsedag and 2. Pinsedag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 70E bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 70E bus stop.
70E bus Køreplan
70E bus rute opererer den mandag til torsdag. Almindelige åbningstider: 06:43 - 16:16
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 06:43 - 16:16 | 30 |
tir | 06:43 - 16:16 | 30 |
ons | 06:43 - 16:16 | 30 |
tor | 06:43 - 16:16 | 30 |
fre | 06:43 - 15:46 | 30 |
lør | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
Servicealarmer for Movia bus
Se alle opdateringer på 70E (fra Bavarian Nordic (Hejreskovvej)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 70E (Humlebæk St.) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Movia nu.
70E linje bus billetpris
Movia 70E (Humlebæk St.) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Movia, tjek Moovit-appen eller Movias officielle hjemmeside.
70E (Movia)
Det første stop på 70E bus ruten er Bavarian Nordic (Hejreskovvej), og det sidste stop er Humlebæk St. Vest (Humlebæk Center). 70E (Humlebæk St.) går arbejdsdage.
Yderligere oplysninger: 70E har 4 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 10 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 70E bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 70E busfor at komme på.
Linje 70E Bus sporing i realtid
Spor linje 70E (Humlebæk St.) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 70E bus eller en live Movia bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Movia eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Movia og enhver bus, inklusive linje 70E, i Danmark
70E - AAlternative ruter
Movia linjer i Danmark
- 202A - Margrethehåb (Margrethehåbsvej) - Musicon (Maglelunden)/ Tidsplan
- 137 - Friheden St. - Friheden St./ Tidsplan
- 4A - Friheden St. - Buddinge St. (Buddingevej)/ Tidsplan
- 370R - Humlebæk St. Vest (Humlebæk St.) - Fredensborg St./ Tidsplan
- 108 - Køge St. Østre Banevej (Østre Banevej) - Køge St. Østre Banevej (Østre Banevej)/ Tidsplan
- 400S - Lyngby St. - Hundige St./ Tidsplan
- 780 - Tårs Færgehavn (Spodsbjergvej) - Maribo St. (Banegårdspladsen)/ Tidsplan
- 13 - Rødovre Centrum (Rødovre Parkvej) - Brøndby Strand St./ Tidsplan
- 26 - Bellahøj (Frederikssundsvej) - Sankt Annæ Plads Skuespilhuset (Sankt Annæ Plads)/ Tidsplan
- 266 - Haslev St. (Stationsvej) - Haslev St. (Stationsvej)/ Tidsplan
- 803 - Helsingør St. - Snekkersten St./ Tidsplan
- 460R - Ringsted St. - Slagelse St. (Ndr.Stationsvej)/ Tidsplan
- 814 - Fjordlandsskolen Skuldelev (Fjordlandsskolen) - Axelgårdsvej (Dalby Huse Vej)/ Tidsplan
- 365R - Kokkedal St. - Fredensborg St./ Tidsplan
- 252 - Hårlev St. - Store Heddinge Skole (Kronhøjvej)/ Tidsplan
- 315 - Skibby Bymidten (Hovedgaden) - Frederikssund St./ Tidsplan
- 231 - Roskilde St. (Stationscentret) - Kirke Hyllinge (Bygaden)/ Tidsplan
- 488 - Stenlille St. Hovedgaden (Hovedgaden) - Stenlille skole Fredensvej (Hovedgaden)/ Tidsplan
- 570 - Næstved St. (Banegårdspladsen) - Gørlev Skole (Kalundborgvej)/ Tidsplan
- 7A - Sjælør St. (Hf. Stien) - Rødovrehallen (Sløjfen)/ Tidsplan