Fortsæt til primært indhold
Bus - 840

840

Prøvestenscentret

Movia

840 bus Køreplan

840 bus rute går om hver dag. Normale driftstider: 09:00 - 15:00

Dag Kørselstider
mandag 09:00 - 15:00
tirsdag 09:00 - 15:00
onsdag 09:00 - 15:00
torsdag 09:00 - 15:00
fredag 09:00 - 15:00
lørdag 10:00 - 13:00
søndag 10:00 - 13:00
Vis den fulde rejseplan
Linje status
Udgivet den: 26.01.2021 10:32
Omlægning pga. vejarbejde Rønnebær Alle, Helsingør
Læs hele opdateringen

840 bus Rutekort

840 bus Linjekort

840 bus Ruteplan og stoppesteder

840 bus (retning: Prøvestenscentret) har 57 stoppesteder med afgang fra Prøvestenscentret og endestation Prøvestenscentret.

840 bus køreplansoversigt for næste uge: Begynder at køre kl. 09:00 og stopper kl. 15:00. Kørselsdage denne uge: hver dag.

Linje status
Udgivet den: 26.01.2021 10:32
Omlægning pga. vejarbejde Rønnebær Alle, Helsingør
Læs hele opdateringen

Vælg hvilken som helst af 840 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.

Se på kort

Retning: Prøvestenscentret (57 stop)

Se PDF: 840 køreplan, stoppesteder og kort

840 OSS

  • Hvad tid begynder 840 busat køre?

    Service på bus 840 begynder kl. 09:00 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.

    Flere detaljer
  • Hvad tider holder 840 bus op med at køre?

    Service på bus 840 stopper kl. 13:00 på søndag, lørdag.

    Flere detaljer
  • Hvad tid ankommer 840 bus?

    Hvornår ankommer Bus Prøvestenscentret linjen? Klik her for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Prøvestenscentret linje, der er tættest på din placering.

    Flere detaljer

Liste over 840 bus stoppesteder

Prøvestenscentret • Birkedalsvej (Klostermosevej) • Fabriksvej (Klostermosevej) • Ole Rømers Vej (Klostermosevej) • Gurrevej (Klostermosevej) • Løvdalsvej (Klostermosevej) • Emil Noldes Vej (Klostermosevej) • Mariehøj (Kronborg Ladegårds Vej) • Eckersbergvej (Kronborg Ladegårds Vej) • Kristinehøjvej (Abildgaardsvej) • Olaf Rudes Vej (Abildgaardsvej) • Søvejen (Kingosvej) • Blichersvej (Kingosvej) • Holbergsvej (Blichersvej) • Nordvestskolen (Blichersvej) • Erhvervsskolen (Esrumvej) • H.C. Andersens Vej (Kingosvej) • Ewaldsvænget (Kingosvej) • Damvænget (Blichersvej) • Kronborg Ladegårds Vej (Blichersvej) • Montebello • Vestervang Kirke (Gefionsvej) • Skolen Ved Gurrevej (Gefionsvej) • Odinsvej (Gefionsvej) • H.C. Andersens Vej (Gefionsvej) • Esrumvej (Gefionsvej) • Holger Danskes Vej (Gefionsvej) • Hellebo Park • Helsingør Hallen (Gl. Hellebækvej) • Tårnhøjvej (Gl. Hellebækvej) • Gefionsvej (Gl. Hellebækvej) • Hamlets Vænge (Gl. Hellebækvej) • Rolfsvej (Gl. Hellebækvej) • Marienlyst Slot (Marienlyst Allé) • Gernersvej (Sankt Anna Gade) • Sankt Anna Gade (Allegade) • Hamlet (Kronborgvej) • Kulturværftet (Allegade) • Havnepladsen (Jernbanevej) • Helsingør St. • Stengade (Kongevejen) • Helsingør Bycenter (Trækbanen) • Gl. Banegårdsvej (Rosenkildevej) • Rosenvænget (Rosenkildevej) • Belvederevej (Rosenkildevej) • Chr. Rasmussens Vej (Rosenkildevej) • Skolealleen (Gurrevej) • Vestervang Kirke (Gefionsvej) • Montebello • Solbakken (Rønnebær Allé) • Kongevejen (Rønnebær Allé) • Helsingør Gymnasium (Borgm.P.Christensens V.) • Skolen V. Rønnebær Allé (Borgm.P.Christensens V.) • Rytterbakken (Borgm.P.Christensens V.) • Piskesmældet (Borgm.P.Christensens V.) • Vapnagård Svømmehallen (Borgm.P.Christensens V.) • Prøvestenscentret

Liste over gader under 840 bus

Prøvestensvej • Klostermosevej 107A • Pindemosevej 50 • Mariehøj • Edvard Munchs Vej 1 • Kristinehøjvej 1 • Abildgaardsvej 13 • Kingosvej 54A • Blichersvej 57A • Blichersvej 78 • Blichersvej 102 • Lærkevej 1 • Kingosvej 12 • Kingosvej 32 • Blichersvej 36A • Blichersvej 6 • Gurrevej 92A • Skolealleen • Gefionsvej • Gefionsvej 77 • Gefionsvej 57 • Gefionsvej 35 • Gefionsvej 10 • Gammel Hellebækvej 63 • Kongedammen 6 • Gammel Hellebækvej 57 • Gammel Hellebækvej 35C • Gammel Hellebækvej 17 • Marienlyst Alle 27A • Lundegade 28B • Allegade 26 • Kronborgvej 1A • Allegade 2 • Færgevej 24 • Strandgade 48C • Kongevejen 3C • Indgang til bycenteret • Rosenkildevej 13 • Rosenkildevej 35 • Rosenkildevej 53 • Rosenkildevej 73 • Rosenkildevej 87 • Skolealleen • Gurrevej 92A • Rønnebær Alle 137 • Hestens Bakke • Horsedammen 3 • Borgm.P.Christensens Vej 14 • Prøvestensvej

840 bus Køreplan

840 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 09:00 - 15:00

Dag Kørselstider
mandag 09:00 - 15:00
tirsdag 09:00 - 15:00
onsdag 09:00 - 15:00
torsdag 09:00 - 15:00
fredag 09:00 - 15:00
lørdag 10:00 - 13:00
søndag 10:00 - 13:00

Servicealarmer for Movia Bus

For service alarmer for Movia bus bedes du tjekke Moovit App. Desuden kan du få oplysninger i realtid om bus status, busforsinkelser, ændringer af bus ruter, ændret placering af stoppesteder og eventuelle service ændringer.

Den mest populære urbane transportapp i Danmark.
Alle lokale transportmuligheder i en enkelt app
Get it on Google Play Download on the App Store

840 (Movia)

Det første stop på 840 bus ruten er Prøvestenscentret, og det sidste stop er Prøvestenscentret. 840 (retning: Prøvestenscentret) går hver dag.

Yderligere oplysninger: 840 har 57 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 57 minutter.

Er du på farten? Se, hvorfor over 865 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 840 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 840 busfor at komme på.

840 i nærheden af mig

Lettere at få oplysninger om linje 840 med appen!