15-linja
Keilaniemi (M)
HSL Tram
HSL Tram 15 raitiovaunu Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
15-raitiovaunulla (Keilaniemi (M)) on 34 asemaa alkaen asemalta Itäkeskus ja päättyen asemalle Keilaniemi.
Valitse alta mikä tahansa 15-raitiovaunun asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Keilaniemi (M) (34 pysäkkiä)
Itäkeskus
Roihupelto
Kauppamyllyntie
Karhukallio
Latokartano
Viikin Tiedepuisto
Viikinmäki
Veräjämäki
Oulunkylän Asema
Oulunkylän Keskusta
Teininpuisto
Kustaankartano
Maunula
Pirjontie
Pirkkola
Hämeenlinnanväylä
Ilkantie
Huopalahden Asema
Vihdintie
Kutomotie
Takomotie
Talin Siirt.Puutarha
Ravitie
Vermo
Perkkaa
Leppävaaran Asema
Alberganesplanadi
Linnoitustie
Laajalahti
Lahdenpohja
Maari
Aalto-Yliopisto (M)
Otaranta
Keilaniemi
15 UKK
Mihin aikaan 15 raitiovaunu aloittaa kulkemisen?
Palvelut 15 raitiovaunu -pysäkillä klo 04:35 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 15 raitiovaunu lopettaa kulkemisen?
Palvelut 15 raitiovaunu -pysäkillä klo 01:12 päivnä perjantai, lauantai.
Milloin 15 raitiovaunu saapuu?
Milloin Keilaniemi (M) raitiovaunu -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Keilaniemi (M) raitiovaunu aikataulut.
Onko lähelläni 15 raitiovaunu asema?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 15 raitiovaunu asema.
HSL Tram:n raitiovaunupalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 15 (asemalta Itäkeskus), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, raitiovaunu viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 15 (Keilaniemi (M)) ja seuraa liikennettä raitiovaunu sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL Tram tiedot nyt.
15 -linjan raitiovaunu-maksu
HSL Tram 15 (Keilaniemi (M)) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja HSL Tram:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai HSL Tram:n viralliselta verkkosivustolta.
15 (HSL Tram)
15-raitiovaunun ensimmäinen pysäkki on Itäkeskus ja viimeinen pysäkki on Keilaniemi. 15 (Keilaniemi (M)) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 15 -linjalla on 34 asemaa sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 59 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL Tram -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen raitiovaunuseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 15-raitiovaunu-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja raitiovaunu-aikataulu 15-raitiovaunu-linjalle.
Linjojen 15 reaaliaikainenraitiovaunu seuranta
Seuraa linjaa 15 (Keilaniemi (M)) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 15 raitiovaunu -seurantasovelluksenaHSL Tram raitiovaunu, niin et koskaan jää paitsi raitiovaunu reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL Tram tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL Tram ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 15, Helsinki
15 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL Tram -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 10 - Kirurgi - Lasipalatsi - Ooppera - Vallila/ Aikataulu
- 4H - Meilahti - Alppila - Ooppera/ Aikataulu
- 2H - Pasila as. - Ooppera/ Aikataulu
- 8H - Arabia - Vallila/ Aikataulu
- 9B - Jätkäsaari - Rautatieasema - Linjat/ Aikataulu
- 4 - Katajanokka - Lasipalatsi - Alppila - Meilahti/ Aikataulu
- 3H - Pikku Huopalahti - Alppila - Ooppera/ Aikataulu
- 3N - Olympiaterminaali - Eira - Rautatieasema - Kallio - Meilahti/ Aikataulu
- 1H - Käpylä - Sörnäinen (M) - Ooppera/ Aikataulu
- 6 - Eiranranta - Rautatieasema - Sörnäinen (M) - Arabia/ Aikataulu
- 8 - Jätkäsaari - Ruoholahti (M) - Töölö - Sörnäinen (M) - Arabia/ Aikataulu
- 1 - Eira - Töölö - Sörnäinen (M) - Käpylä/ Aikataulu
- 13 - Nihti - Kalasatama - Pasilan asema - Länsi-Pasila/ Aikataulu
- 9 - Länsiterminaali - Rautatieas. - Kallio - Pasila as. - Ilmala/ Aikataulu
- 5H - Katajanokan term - Rautatieas - Kamppi - Töölö -Ruusulankatu/ Aikataulu
- 1T - Länsiterm. - Töölö - Sörnäinen (M) - Käpylä/ Aikataulu
- 7 - Länsiterm. - Kruununhaka - Sörn. (M) - Pasila - Meilahden s./ Aikataulu
- 9H - Ilmala - Pasila as. - Koskelan halli/ Aikataulu
- 3 - Olympiaterm. - Eira - Rautatieas - Kallio - Pikku Huopalahti/ Aikataulu