164 Linje
Södersjukhuset - Årsta Valla Torg
SL 164 Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 164 (Södersjukhuset) har 15 stationer avgår från Årsta Valla Torg och slutar Södersjukhuset.
Välj någon av 164 stationer nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Södersjukhuset (15 stopp)
Årsta Valla Torg
Asplången
Åmänningevägen
Årsta Torg
Årstaskolan
Tämnarvägen
Sköntorp
Vättersvägen
Skagersvägen
Sköntorpsplan
Gullmarsplan T-Bana
Skanstull T-Bana
Eriksdal
Rosenlund
Södersjukhuset
164 FAQ
Vilken tid börjar 164 köra?
Trafiken på sträckan 164 börjar gå kl. 05:49 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vid vilken tid slutar 164 att gå?
Trafiken på sträckan 164 slutar gå kl. 17:22 på söndag, lördag.
Vilken tid ankommer 164 ?
När anländer Södersjukhuset - Årsta Valla Torg ? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Södersjukhuset - Årsta Valla Torg som ligger närmast den plats där du befinner dig.
IFinns det någon 164 station i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 164 station.
164 Schema
164 linje körs dagligen. Ordinarie tidtabell är: 05:49 - 18:53
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 05:49 - 18:53 | 30 - 31 |
tis | 05:49 - 18:53 | 30 - 31 |
ons | 05:49 - 18:53 | 30 - 31 |
tor | 05:49 - 18:53 | 30 - 31 |
fre | 05:49 - 18:53 | 30 - 31 |
lör | 09:22 - 17:22 | 30 |
sön | 09:22 - 17:22 | 30 |
SL Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 164 (från Årsta Valla Torg), inklusive information i realtid, förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 164 (Södersjukhuset) och följ när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om nu.
164 linje biljettpris
Priser för SL 164 (Södersjukhuset) kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om biljettpriser för SL kan du gå till Moovit-appen eller :s officiella hemsida.
164
Det första stoppet för 164 är Årsta Valla Torg och sista stoppet är Södersjukhuset. 164 (Södersjukhuset) kör under alla dagar.
Ytterligare information: 164 har 15 stationer och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 26 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 164 stationer nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och schema för 164 för att ta med på din resa.
Spårare för i realtid för linje 164
Följ linje 164 (Södersjukhuset) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 164 eller som app där du kan se SL i realtid och missa aldrig din .
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla , inklusive linje 164, i Stockholm
164 - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 127 - Nockebyhov - Brommaplan/ Tidtabell
- 590 - Jakobsbergs station - Jakobsbergs station/ Tidtabell
- 820 - Trollbäckens centrum - Trollbäckens centrum/ Tidtabell
- 537 - Kista centrum - Upplands Väsby station/ Tidtabell
- 653V - Norrtälje busstation - Sätuna/ Tidtabell
- 156 - Danderyds sjukhus - Solna strand/ Tidtabell
- 72 - Östhammarsgatan - Karolinska sjukhuset norra/ Tidtabell
- 979 - Orrstigen - Barrstigen/ Tidtabell
- 43T - Tungelsta station - Västerhaninge station/ Tidtabell
- 704 - Fruängen - Huddinge station/ Tidtabell
- 758 - Scaniarinken - Södertälje centrum/ Tidtabell
- 422 - Styrmannen - Slussen/ Tidtabell
- 622X - Fritz Janssons väg - Åkersberga station/ Tidtabell
- 571X - Cederströms slinga - Märsta station/ Tidtabell
- 6 - Ropsten - Karolinska institutet Biomedicum/ Tidtabell
- 708 - Rönninge station - Tumba station/ Tidtabell
- 821 - Tyresö centrum - Nacka sjukhus/ Tidtabell
- 196 - Hjulsta - Centralen/ Tidtabell
- 641 - Hallstaviks station - Norrtälje busstation/ Tidtabell
- 538 - Rotebro station östra - Rosersbergs station västra/ Tidtabell