436 Linje
Slussen - Saltarö strand
SL 436 Tidtabell och hållplatser för rutten (Uppdaterat)
Linjen 436 (Saltarö Strand) har 25 stationer avgår från Slussen och slutar Saltarö Strand.
Välj någon av 436 stationer nedan för att hitta uppdaterade realtidscheman och se deras färdkarta.
Riktning: Saltarö Strand (25 stopp)
Slussen
Londonviadukten
Henriksdal
Nacka Trafikplats
Mölnviksrondellen
Älgstigen
Grisslinge
Ålstäket
Grantomta
Fruvik
Kolvik
Hemmesta Centrum
Näset
Hemmesta Vägskäl
Ploglandet
Elvsby
Saltarövägen
Evlingevägen
Lanternvägen
Propellervägen
Kopparmora
Saltarö Udd
Ekbacken
Saltarö Gård
Saltarö Strand
436 FAQ
Vilken tid börjar 436 köra?
Trafiken på sträckan 436 börjar gå kl. 06:55 på måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag.
Vid vilken tid slutar 436 att gå?
Trafiken på sträckan 436 slutar gå kl. 02:16 på fredag, lördag.
Vilken tid ankommer 436 ?
När anländer Slussen - Saltarö strand ? Kolla live ankomsttider för ankomsttider i realtid och för att se hela tidtabellen för linjen Slussen - Saltarö strand som ligger närmast den plats där du befinner dig.
Vad är biljettpriset för 436 (Saltarö Strand) ?
Biljettpriset för Slussen - Saltarö strand (Saltarö Strand) är cirka kr39.00.
IFinns det någon 436 station i närheten av mig?
Klicka här för att se närmaste 436 station.
436 Schema
436 linje körs dagligen. Ordinarie tidtabell är: 06:55 - 23:46
Dag | Öppettider | Turtäthet (min) |
---|---|---|
mån | 06:55 - 23:46 | 16 - 94 |
tis | 06:55 - 23:46 | 16 - 94 |
ons | 06:55 - 23:46 | 16 - 94 |
tor | 06:55 - 23:46 | 16 - 94 |
fre | 06:55 - 02:16 | 16 - 113 |
lör | 07:17 - 02:16 | 103 - 203 |
sön | 09:17 - 23:16 | 98 - 144 |
SL Påminnelsetjänst
Se alla uppdateringar för 436 (från Slussen), inklusive information i realtid, förseningar, ändrade rutter, ändrade hållplatser och eventuella andra ändringar för linjen. Få en kartvy i realtid över 436 (Saltarö Strand) och följ när den förflyttar sig över kartan. Ladda ner appen för all information om nu.
436 linje biljettpris
Biljettpriset för SL 436 (Saltarö Strand) är ca kr39.00. Priserna kan ändras beroende på flera faktorer. För mer information om SLs biljettpriser kan du gå till Moovit-appen eller s officiella hemsida.
436
Det första stoppet för 436 är Slussen och sista stoppet är Saltarö Strand. 436 (Saltarö Strand) kör under alla dagar.
Ytterligare information: 436 har 25 stationer och den totala reselängden för denna rutt är ungefär 36 minuter.
Påväg? Se varför över 1.5 miljoner användare litar på Moovit som den bästa transport appen. Moovit ger dig SL förslag till sträckor, realtid spårare, vägbeskrivningar, linjekartor i Stockholm och hjälper till att hitta närmaste 436 stationer nära dig. Inget internet tillgängligt? Hämta en offline PDF-karta och schema för 436 för att ta med på din resa.
Spårare för i realtid för linje 436
Följ linje 436 (Saltarö Strand) på en karta i realtid och se var den är när den förflyttar sig mellan olika hållplatser. Använd Moovit för att följa linje 436 eller som app där du kan se SL i realtid och missa aldrig din .
Använd appen som en reseplanerare med SLeller en reseplanerare med tunnelbana, spårväg, tåg, buss, färja eller spårvagn för att planera din rutt runt Stockholm. Reseplaneraren visar uppdaterade uppgifter för SL och alla , inklusive linje 436, i Stockholm
436 - Alternativa vägar
SL Linjer i Stockholm
- 630 - Spillersboda brygga - Norrtälje busstation/ Tidtabell
- 856 - Spångbro - Lindholmen/ Tidtabell
- 143 - Älvsjö station - Sköndalsbro/ Tidtabell
- 573 - Pinbackshallen - Pinbackshallen/ Tidtabell
- 591 - Cityterminalen - Jakobsbergs station/ Tidtabell
- 742 - Rondovägen - Huddinge sjukhus/ Tidtabell
- 640Z - Norrtälje busstation - Södra Lohärad/ Tidtabell
- 968 - Åkersberga station - Åkersberga station/ Tidtabell
- 414 - Slussen - Orminge centrum/ Tidtabell
- 592 - Halmsjön - Cityterminalen/ Tidtabell
- 816 - Tyresö centrum - Gullmarsplan/ Tidtabell
- 212 - Ropsten - Björnbo/ Tidtabell
- 509 - Danderyds sjukhus - Solna centrum/ Tidtabell
- 593 - Cityterminalen - Uppsala centralstation/ Tidtabell
- 433 - Slussen - Stavsnäs vinterhamn/ Tidtabell
- 823 - Gullmarsplan - Tyresö centrum/ Tidtabell
- 723 - Tullinge kyrka - Tullinge station/ Tidtabell
- 443 - Slussen - Jarlaberg/ Tidtabell
- 43C - Jakobsbergs station - Bålsta station/ Tidtabell
- 440 - Slussen - Bullandö/ Tidtabell