98N linje
Roskilde St. (Stationscentret) - Frederikssund St.
Movia
Movia 98N bus Ruteplan og stop (Opdateret)
98N bus (Frederikssund St.) har 76 stoppesteder med afgang fra Roskilde St. (Stationscentret) og endestation Frederikssund St..
98N bus oversigt over køreplan for den kommende uge: Afgår en gang om dagen kl. 01:30. Kørselsdage i denne uge: Weekend.
Vælg hvilken som helst af 98N bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Frederikssund St. (76 stop)
Roskilde St. (Stationscentret)
Rådmandshaven (Ringstedgade)
Skovbovængets Allé (Ringstedgade)
Møllehusvej (Holbækvej)
Neergårdsvej (Holbækvej)
Fælledvej (Holbækvej)
Katedralskolen (Holbækvej)
Låddenhøj (Holbækvej)
Kristiansminde Plejecenter (Holbækvej)
Gyldenkærnevej (Holbækvej)
Svogerslev (Stamvej)
Lyngageren (Lindenborgvej)
Åbrinken (Lindenborgvej)
Niels Frederiksens Vej (Lindenborgvej)
Kornerup (Lindenborgvej)
Gevninge Forsamlingshus (Lindenborgvej)
Vestvejen (Lindenborgvej)
Lindenborg (Lindenborgvej)
Borrevejle Skov (Lindenborgvej)
Bomgård (Landevejen)
Egegård (Landevejen)
Søndre Ryevej (Landevejen)
Vink - Frihedsgård (Landevejen)
Vink - Acacievej (Landevejen)
Dyvelslyst Hvalsøvej (Hvalsøvej)
Kirke Sonnerupved Kirken (Englerupvej)
Skolevang (Ordrupvej)
Møllegårdsvej (Ordrupvej)
Vintre Mølle (Ordrupvej)
Englerup (Elverdamsvej)
Langtvedkrydset (Elverdamsvej)
Ejby Bramsnæsvigskolen (Elverdamsvej)
Knudsvej (Elverdamsvej)
Ejby Buen (Elverdamsvej)
Sydmarksvej (Elverdamsvej)
Kornbakken (Kirkevej)
Kirke Hyllinge (Bygaden)
Elverdamsvej (Hornsherredvej)
Sofiehøj Friskole (Hornsherredvej)
Sæby (Tingstedet)
Strandbakken (Gershøjvej)
Vibevej (Gershøjvej)
Rytterlodden (Gershøjvej)
Gershøj Ved Kirken (Gershøjvej)
Gershøjgårdsvej (Krabbesholmvej)
Vink - Krabbesholm (Krabbesholmvej)
Krabbesholm (Elverdamsvej)
Skibbyhøj (Hovedgaden)
Skibby Bymidten (Hovedgaden)
Damgårdsvej (Hovedgaden)
Elmevej (Hovedgaden)
Bonderupvej (Skibbyvej)
Bonderup Old (Skibbyvej)
NY Krogstrup (Skibbyvej)
Krogstrup Kirke (Skibbyvej)
Onsved (Skibbyvej)
Onsved Huse (Skibbyvej)
Lyngerup (Lyngerupvej)
Holmegårdsvej (Landerslevvej)
Rugtoften (Landerslevvej)
Landerslev (Landerslevvej)
Over Dråby (Møllevej)
Over Dråby Kirke (Møllevej)
Jægersprisskolerne (Møllevej)
Møllehegnet (Møllevej)
Jægerspris Jas (Møllevej)
Jægersprislejren (Hovedgaden)
Vængetvej (Hovedgaden)
Kignæskrogen (Hovedgaden)
Færgegård (Færgelundsvej)
Willumsens Museum (Færgevej)
Rosenvænget (Færgevej)
Borgervænget (Færgevej)
Skyllebakkegade (Færgevej)
Kalvøvej (Bruhnsvej)
Frederikssund St.
98N OSS
Hvad tid begynder 98N busat køre?
Service på bus 98N begynder kl. 01:30 på søndag, lørdag.
Hvad tider holder 98N bus op med at køre?
Service på bus 98N stopper kl. 01:30 på søndag, lørdag.
Hvad tid ankommer 98N bus?
Hvornår ankommer Bus Roskilde St. (Stationscentret) - Frederikssund St. linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Roskilde St. (Stationscentret) - Frederikssund St. linje, der er tættest på din placering.
Kører Movias 98N bus linje Pinsedag and 2. Pinsedag?
98N buss kørselstider Pinsedag and 2. Pinsedag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 98N bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 98N bus stop.
98N bus Køreplan
98N bus rute opererer i weekenden. Almindelige åbningstider: 01:30
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
tir | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
ons | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
tor | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
fre | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
lør | 01:30 | Enkel afgang |
søn | 01:30 | Enkel afgang |
Servicealarmer for Movia bus
Se alle opdateringer på 98N (fra Roskilde St. (Stationscentret)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 98N (Frederikssund St.) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Movia nu.
98N linje bus billetpris
Movia 98N (Frederikssund St.) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Movia, tjek Moovit-appen eller Movias officielle hjemmeside.
98N (Movia)
Det første stop på 98N bus ruten er Roskilde St. (Stationscentret), og det sidste stop er Frederikssund St.. 98N (Frederikssund St.) går Weekend.
Yderligere oplysninger: 98N har 76 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 98 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 98N bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 98N busfor at komme på.
Linje 98N Bus sporing i realtid
Spor linje 98N (Frederikssund St.) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 98N bus eller en live Movia bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Movia eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Movia og enhver bus, inklusive linje 98N, i Danmark
98N - AAlternative ruter
Movia linjer i Danmark
- 607 - Næstved St. (Farimagsvej) - Næstved St. (Farimagsvej)/ Tidsplan
- 197 - Birkerød St. - Høsterkøb skole (Høsterkøbvej)/ Tidsplan
- 440R - Ringsted St. - Haslev St. (Stationspladsen)/ Tidsplan
- 115 - Høje Taastrup St. (Høje Taastrup Boulev) - Høje Taastrup St. (Høje Taastrup Boulev)/ Tidsplan
- 792 - Søllested St. (Jernbanegade) - Søllested Skole (Birkevej)/ Tidsplan
- 411 - Ørslev Stationsvej (Ørslev Gade) - Ringsted St./ Tidsplan
- 383 - Mikkelborg Park (P.M. Daells Allé) - Rungsted Kyst St. Øst (Østre Stationsvej)/ Tidsplan
- 725 - Sct. Birgitta Skole (Østergade) - Kragenæs Havn/ Tidsplan
- 380R - Helsinge St. - Hillerød St./ Tidsplan
- 333 - Farum St. - Farum Kaserne Garnisonsvej (Garnisonsvej)/ Tidsplan
- 116 - Høje Taastrup St. - Høje Taastrup St./ Tidsplan
- 121 - Køge St. Østre Banevej (Østre Banevej) - Solrød Strand St./ Tidsplan
- 143 - Ballerup St. (Banegårdspladsen) - Vallensbæk St./ Tidsplan
- 220 - Solrød Strand St. - Trekroner Øst (Trekroner Parkvej)/ Tidsplan
- 93N - Rådhuspladsen St. (Vesterbrogade) - Oldvejsparken (Oldvejen)/ Tidsplan
- 195 - Vedbæk St. - Holte St./ Tidsplan
- 573 - Herrestrup (Nykøbingvej) - Asnæs Skole (Stadionvej)/ Tidsplan
- 585 - Tølløse St. Vestergade (Jernbanevej) - Ugerløse Kirke (Østrupvej)/ Tidsplan
- 212 - Hastrup (Hastrup Bygade) - Roskilde St. (Stationscentret)/ Tidsplan
- 144 - Ballerup St. (Banegårdspladsen) - Vallensbæk St./ Tidsplan