1T-linja
Länsiterminaali
HSL Tram
HSL Tram 1T raitiovaunu Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
1T-raitiovaunulla (Länsiterminaali) on 35 asemaa alkaen asemalta Pohjolanaukio ja päättyen asemalle Länsiterm. T2.
Valitse alta mikä tahansa 1T-raitiovaunun asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Länsiterminaali (35 pysäkkiä)
Pohjolanaukio
Metsolantie
Käpylänaukio
Kimmontie
Koskelantie
Velodromi
Mäkelänrinne
Rautalammintie
Hattulantie
Sumatrantie
Paavalin Kirkko
Vallilan Varikko
Hauhon Puisto
Vallilan Kirjasto
Lautatarhankatu
Lautatarhankatu
Sörnäinen (M)
Helsinginkatu
Karhupuisto
Kallion Virastotalo
Hakaniemi
Snellmaninkatu
Kansallisarkisto
Hallituskatu
Senaatintori
Aleksanterinkatu
Ylioppilastalo
Ylioppilastalo
Erottaja
Fredrikinkatu
Hietalahdentori
Kalevankatu
Huutokonttori
Länsiterm. T1
Länsiterm. T2
1T UKK
Mihin aikaan 1T raitiovaunu aloittaa kulkemisen?
Palvelut 1T raitiovaunu -pysäkillä klo 05:50 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 1T raitiovaunu lopettaa kulkemisen?
Palvelut 1T raitiovaunu -pysäkillä klo 21:12 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 1T raitiovaunu saapuu?
Milloin Länsiterminaali raitiovaunu -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Länsiterminaali raitiovaunu aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 1T (Länsiterminaali) raitiovaunu?
Länsiterminaali (Länsiterminaali) raitiovaunu-lippu maksaa noin €2.80.
Onko lähelläni 1T raitiovaunu asema?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 1T raitiovaunu asema.
1T-raitiovaunu -aikataulu
1T raitiovaunu linja kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 05:50 - 21:12
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:50 - 21:12 | 12 |
ti | 05:50 - 21:12 | 12 |
ke | 05:50 - 21:12 | 12 |
to | 05:50 - 21:12 | 12 |
pe | 05:50 - 21:12 | 12 |
la | 06:58 - 21:30 | 12 - 15 |
su | 07:07 - 21:36 | 12 - 15 |
HSL Tram:n raitiovaunupalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 1T (asemalta Pohjolanaukio), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, raitiovaunu viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 1T (Länsiterminaali) ja seuraa liikennettä raitiovaunu sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL Tram tiedot nyt.
1T -linjan raitiovaunu-maksu
HSL Tram 1T (Länsiterminaali) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL Tram lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL Tram:n virallisella verkkosivustolla.
1T (HSL Tram)
1T-raitiovaunun ensimmäinen pysäkki on Pohjolanaukio ja viimeinen pysäkki on Länsiterm. T2. 1T (Länsiterminaali) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 1T -linjalla on 35 asemaa sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 42 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL Tram -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen raitiovaunuseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 1T-raitiovaunu-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja raitiovaunu-aikataulu 1T-raitiovaunu-linjalle.
Linjojen 1T reaaliaikainenraitiovaunu seuranta
Seuraa linjaa 1T (Länsiterminaali) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 1T raitiovaunu -seurantasovelluksenaHSL Tram raitiovaunu, niin et koskaan jää paitsi raitiovaunu reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL Tram tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL Tram ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 1T, Helsinki
1T - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL Tram -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 6H - Arabia - Vallila/ Aikataulu
- 3 - Olympiaterminaali - Eira - Rautatieasema - Kallio - Meilahti/ Aikataulu
- 15 - Itäkeskus (M)-Keilaniemi (M)/ Aikataulu
- 9B - Länsiterminaali - Rautatieasema - Linjat/ Aikataulu
- 8H - Arabia - Vallila
- 2H - Messukeskus - Töölön halli/ Aikataulu
- 10H - Pikku Huopalahti - Ruskeasuo - Töölön halli/ Aikataulu
- 3H - Pikku Huopalahti - Alppila - Ooppera/ Aikataulu
- 9N - Jätkäsaari - Rautatieasema - Kallio - Ilmala/ Aikataulu
- 1H - Käpylä - Sörnäinen (M) - Ooppera/ Aikataulu
- 6 - Eiranranta - Rautatieasema - Sörnäinen (M) - Arabia/ Aikataulu
- 10 - Kirurgi - Töölö - Meilahti - Pikku Huopalahti/ Aikataulu
- 1 - Eira - Kruununhaka - Kallio - Sörnäinen (M) - Käpylä/ Aikataulu
- 8T - Länsiterm. - Ruoholahti (M) - Töölö - Sörnäinen (M) - Arabia
- 5H - Katajanokan term - Rautatieas - Kamppi - Töölö -Ruusulankatu/ Aikataulu
- 7 - Länsiterm. - Kruununhaka - Sörn. (M) - Pasila - Meilahden s./ Aikataulu
- 9H - Ilmala - Pasila as. - Koskelan halli/ Aikataulu
- 8 - Jätkäsaari - Töölö - Sörnäinen (M) - Arabia
- 4 - Katajanokka - Töölö - Meilahti - Munkkiniemi/ Aikataulu