70-linja
Malmi
HSL
HSL 70 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
70-bussilla (Malmi) on 32 pysäkkiä alkaen asemalta Kamppi (Lähiliikenneterminaali) ja päättyen asemalle Ala-Malmin Tori.
Valitse alta mikä tahansa 70-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Malmi (32 pysäkkiä)
Kamppi (Lähiliikenneterminaali)
Hanken
Apollonkatu
Töölöntori
Ooppera
Linnanmäki (Etelä)
Porvoonkatu
Sturenkatu
Elimäenkatu
Kangasalantie
Paavalinkirkko
Kumpulan Kampus
Sumatrantie
Koskelan Varikko
Viikki
Pihlajistontie
Meripihkatie
Pihlajamäki
Vuolukiventie
Rapakivenkuja
Rapakivenkaari
Eskolantie
Kenttätie
Ukkostie
Leppätie
Suvitie
Syystie
Malmin Sairaala
Malmin Tori
Malmin Asema (Terminaali)
Paavolantie
Ala-Malmin Tori
70 UKK
Mihin aikaan 70 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 70 bussi -pysäkillä klo 05:42 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 70 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 70 bussi -pysäkillä klo 21:13 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 70 bussi saapuu?
Milloin Malmi bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Malmi bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 70 (Malmi) bussi?
Malmi (Malmi) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Onko lähelläni 70 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 70 bussi pysäkki.
70-bussi -aikataulu
70-bussi reitti kulkee arkipäivisin. Säännölliset kulkuajat: 05:42 - 21:13
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:42 - 21:13 | 12 - 20 |
ti | 05:42 - 21:13 | 12 - 20 |
ke | 05:42 - 21:13 | 12 - 20 |
to | 05:42 - 21:13 | 12 - 20 |
pe | 05:42 - 21:13 | 12 - 20 |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 70 (asemalta Kamppi (Lähiliikenneterminaali)), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 70 (Malmi) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
70 -linjan bussi-maksu
HSL 70 (Malmi) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
70 (HSL)
70-bussin ensimmäinen pysäkki on Kamppi (Lähiliikenneterminaali) ja viimeinen pysäkki on Ala-Malmin Tori. 70 (Malmi) kulkee arkipäivisin.
Lisätietoa: 70 -linjalla on 32 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 45 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 70-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 70-bussi-linjalle.
Linjojen 70 reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 70 (Malmi) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 70 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 70, Helsinki
70 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 22 - Punavuori-Ruoholahti (M)-Lauttasaari (M)-Katajaharju/ Aikataulu
- 158 - Matinkylä (M)-Nöykkiö-Tillinmäki-Espoonlahti (M)/ Aikataulu
- 124 - Tapiola (M)-Niittykumpu (M)-Olari-Espoonlahti (M)/ Aikataulu
- 583K - Aviapolis-Louhela-Perusmäki/ Aikataulu
- 213 - Kamppi-Meilahti-Suvela-Espoon keskus-Kauklahti/ Aikataulu
- 975N - Keravan asema - Kaleva - Hyrylä/ Aikataulu
- 433 - Martinlaakso-Vantaanpuisto-Petas-Kivistö/ Aikataulu
- 994K - Söderkulla-Gumbostrand/ Aikataulu
- 413 - Martinlaakso-Myyrmäki/ Aikataulu
- 633N - Rautatientori-Simonkylä-Leinelä-Korso-Ahjo-Keravan asema/ Aikataulu
- 192KM - Kamppi-Länsiväylä-Kirkkonummen asema(-Inkoo)/ Aikataulu
- 665N - Rautatientori-Hyrylä-Järvenpää-Jamppa-Kellokoski/ Aikataulu
- 40 - Elielinaukio-Haaga-Kannelmäki/ Aikataulu
- 914T - Kuntakeskus- Siuntion kk.-Bocksintie/ Aikataulu
- 211X - Leppävaara-Kirkkonummi-Siuntio/ Aikataulu
- 168 - Espoon keskus-Mikkelä-Kauklahti/ Aikataulu
- 89 - Herttoniemi (M)-Yliskylä/ Aikataulu
- 444T - Kivistö-Katriinan sairaala-Tapola-Pirttiranta-Riipilä/ Aikataulu
- 134N - Kamppi-Niittykumpu (M)-Espoon keskus-Suvela-Tuomarila/ Aikataulu
- 812 - Mellunmäki-Myllypuro/ Aikataulu