901-linja
Luoma
HSL
HSL 901 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
901-bussilla (Luoma) on 27 pysäkkiä alkaen asemalta Hirsala ja päättyen asemalle Bobäcks Skola.
Valitse alta mikä tahansa 901-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Luoma (27 pysäkkiä)
Hirsala
Dåvits
Medvastö
Hirsalantie 770
Purolaakso
Damsinrinne
Karuby
Långvik
Dansberget
Tanskarla
Norrbackantie
Vesimyllyntie
Vanha Kirkkotie
Ericsson
Jorvaksenportti
Inkilänportti
Sundsbergintie
Sundsberginraitti
Sundetin Puistotie
Masalan Kirjasto
Masala
Tinantie
Ljusdalantie
Rusthollintie
Granbodankuja
Luomankuja
Bobäcks Skola
901 UKK
Mihin aikaan 901 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 901 bussi -pysäkillä klo 06:50 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 901 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 901 bussi -pysäkillä klo 15:52 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 901 bussi saapuu?
Milloin Luoma Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Luoma Bussi aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 901 (Luoma) bussi?
Luoma (Luoma) bussi-lippu maksaa noin €2.80.
Kulkeeko toimijan HSL linja 901 bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 901 bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 901 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 901 bussi pysäkki.
901-bussi -aikataulu
901 bussi reitti liikennöi maanantai - perjantai. Säännölliset aikataulut: 06:50 - 15:52
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 06:50 - 15:52 | 31 - 198 |
ti | 06:50 - 15:52 | 31 - 198 |
ke | 06:50 - 15:52 | 31 - 198 |
to | 06:50 - 15:52 | 31 - 198 |
pe | 06:50 - 15:52 | 31 - 198 |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
HSL:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 901 (asemalta Hirsala), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 901 (Luoma) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL tiedot nyt.
901 -linjan bussi-maksu
HSL 901 (Luoma) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL:n virallisella verkkosivustolla.
901 (HSL)
901-bussin ensimmäinen pysäkki on Hirsala ja viimeinen pysäkki on Bobäcks Skola. 901 (Luoma) kulkee arkipäivisin.
Lisätietoa: 901 -linjalla on 27 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 25 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 901-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 901-bussi-linjalle.
Linjojen 901 reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 901 (Luoma) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 901 bussi -seurantasovelluksenaHSL bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 901, Helsinki
901 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 75 - Rautatientori-Jakomäki-Puistolan asema/ Aikataulu
- 984 - Hindsby (Knuters)-Nikkilä-Talma/ Aikataulu
- 164K - Kamppi-Saunalahti-Tillinmäki/ Aikataulu
- 901K - Luoma-Masala-Gesterby-Hirsala/ Aikataulu
- 345 - Elielinaukio-Rinnekoti/ Aikataulu
- 973 - Peijas-Korso-Kannisto-Keravan asema/ Aikataulu
- 553 - Hakunila-Malmi-Maunula-Leppävaara/ Aikataulu
- 66 - Rautatientori-Maunula-Länsi-Pakila-Paloheinä/ Aikataulu
- 717K - Rautatientori-Jakomäki-Vaarala-Hakunila-Tikkurila/ Aikataulu
- 916K - Kuntakeskus-Siuntion kylpyä-Siuntion kk.-Suitia-Pauni/ Aikataulu
- 225 - Leppävaara-Karakallio-Viherlaakso-Lippajärvi-Högnäs/ Aikataulu
- 275 - Leppävaara-Nihtisilta-Turunväylä-Veikkola/ Aikataulu
- 70 - Kamppi-Töölö-Pihlajamäki-Pukinmäki-Malmi
- 53 - Arabia-Oulunkylä-Maunula-Pohjois-Haaga-Konala-Uusmäki/ Aikataulu
- 191A - Matinkylä-Kirkkonummi-Pikkala th./ Aikataulu
- 967 - Jokela-Nuppulinna-Linjamäki-Kellokoski/ Aikataulu
- 455A - Kamppi-Kivistö as.-Luhtaanmäki(-Klaukkala-Mäntysalo)/ Aikataulu
- 443 - Kivistö-Vestra/ Aikataulu
- 975N - Keravan asema - Kaleva - Hyrylä/ Aikataulu
- 969X - Kerava-Ainola-Järvenpää-Saunakallio-Jokela-Riihimäki/ Aikataulu