600S linje
Hundige St. - Hillerød St.
Movia
Movia 600S bus Ruteplan og stop (Opdateret)
600S bus (Roskilde St. Sygehuset) har 9 stoppesteder med afgang fra Tune Center (Nørregade) og endestation Roskilde St. Sygehuset (Ny Østergade).
600S bus oversigt over køreplan for den kommende uge: Afgår en gang om dagen kl. 07:11. Kørselsdage i denne uge: arbejdsdage.
Vælg hvilken som helst af 600S bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Roskilde St. Sygehuset (9 stop)
Tune Center (Nørregade)
Tune Kirke (Nørregade)
Mosestykket (Roskildevej)
Vindinge Stenlandsvej (Tunevej)
Vindinge Ved Kirken (Tingvej)
Højvanggård (Tingvej)
Østre Ringvej (Vindingevej)
Astersvej (Østre Ringvej)
Roskilde St. Sygehuset (Ny Østergade)
600S OSS
Hvad tid begynder 600S busat køre?
Service på bus 600S begynder kl. 07:11 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 600S bus op med at køre?
Service på bus 600S stopper kl. 07:11 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tid ankommer 600S bus?
Hvornår ankommer Bus Hundige St. - Hillerød St. linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Hundige St. - Hillerød St. linje, der er tættest på din placering.
Kører Movias 600S bus linje Pinsedag and 2. Pinsedag?
600S buss kørselstider Pinsedag and 2. Pinsedag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 600S bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 600S bus stop.
600S bus Køreplan
600S bus rute opererer den mandag til fredag. Almindelige åbningstider: 07:11
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 07:11 | Enkel afgang |
tir | 07:11 | Enkel afgang |
ons | 07:11 | Enkel afgang |
tor | 07:11 | Enkel afgang |
fre | 07:11 | Enkel afgang |
lør | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
Servicealarmer for Movia bus
Se alle opdateringer på 600S (fra Tune Center (Nørregade)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 600S (Roskilde St. Sygehuset) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Movia nu.
600S linje bus billetpris
Movia 600S (Roskilde St. Sygehuset) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Movia, tjek Moovit-appen eller Movias officielle hjemmeside.
600S (Movia)
Det første stop på 600S bus ruten er Tune Center (Nørregade), og det sidste stop er Roskilde St. Sygehuset (Ny Østergade). 600S (Roskilde St. Sygehuset) går arbejdsdage.
Yderligere oplysninger: 600S har 9 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 19 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 600S bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 600S busfor at komme på.
Linje 600S Bus sporing i realtid
Spor linje 600S (Roskilde St. Sygehuset) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 600S bus eller en live Movia bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Movia eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Movia og enhver bus, inklusive linje 600S, i Danmark
600S - AAlternative ruter
Movia linjer i Danmark
- 194 - Lyngby St. (Gammel Jernbanevej) - Skodsborg St. (Bøllemosevej)/ Tidsplan
- 161 - Herlev St. (Stationsalleen) - Rødovre St./ Tidsplan
- 91N - Greve St. - Hillerød St.
- 179 - Lyngby St. - Skovshoved Strandvejen (Teglgårdsvej)/ Tidsplan
- 661R - Præstø St. (Havnevej) - Hybenvænget (Orevej)/ Tidsplan
- 197 - Birkerød St. - Høsterkøb skole (Høsterkøbvej)/ Tidsplan
- 160 - Bagsværd St. terminalen (Bagsværd St.) - Tinghøjvej Aktivcentret (Tinghøjvej)/ Tidsplan
- 118 - Leen (Gadehavegårdsvej) - Borgerskolen (Køgevej)/ Tidsplan
- 385 - Allerød Rønneholtparken (Violvej) - Holte St./ Tidsplan
- 716 - Nakskov St. (Banegården) - Maribo St. (Banegårdspladsen)/ Tidsplan
- 963 - Skælskør Busterminal (Stationsvej) - Skælskør Busterminal (Stationsvej)/ Tidsplan
- 415 - Ringsted St. - Allindelille Friskole (Skeevej)/ Tidsplan
- 510R - Holbæk St. - Nykøbing Sj. St. (Jernbanevej)
- 581 - Nr. Jernløse Skole (Gl. Skovvej) - Kildebjergskolen (Skamstrupvej)/ Tidsplan
- 566 - Nykøbing Sj. St. (Jernbanevej) - Asnæs St./ Tidsplan
- 360R - Gilleleje St. - Helsinge St./ Tidsplan
- 755 - Maribo Skole Østofte afd. (Østofte Gade) - Maribo Skole Østofte afd. (Østofte Gade)/ Tidsplan
- 481 - Bromme (Kalundborgvej) - Sorø Byterminal/ Tidsplan
- 720R - Maribo St. (Banegårdspladsen) - Rødby Færge St. (Færgestationsvej)/ Tidsplan
- 715 - Ravnsborgskolen (Pederstrupvej) - Nakskov St. (Perlestikkergade)/ Tidsplan