93N linje
Rådhuspladsen St. (Vesterbrogade) - Oldvejsparken (Oldvejen)
Movia
Movia 93N bus Ruteplan og stop (Opdateret)
93N bus (Københavns Rådhusplads) har 93 stoppesteder med afgang fra Roskilde St. og endestation Rådhuspladsen St. (H.C. Andersens Boulevard).
Vælg hvilken som helst af 93N bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Københavns Rådhusplads (93 stop)
Roskilde St.
Roskilde St. (Jernbanegade)
Ro's Torv (Københavnsvej)
Hedevænget (Københavnsvej)
Hedeboparken (Københavnsvej)
Roskilde Postcenter (Københavnsvej)
Navervej (Københavnsvej)
Undervisningscenter (Københavnsvej)
Marbjergvej (Københavnsvej)
Lykkegårdsvej (Københavnsvej)
Hedelandsvej (Hovedgaden)
Rockwools Kontor (Hovedgaden)
Rockwools Fabrik (Hovedgaden)
Hedelykken (Hovedgaden)
Brandhøjgårdsvej (Hovedgaden)
Hedehusene St.
Hedehusene Skole (Hovedgaden)
Storager (Hovedgaden)
Topager (Roskildevej)
Baldersbuen (Roskildevej)
Høje Taastrup Gade (Roskildevej)
Gregersensvej (Roskildevej)
Hallandsparken (Hallands Boulevard)
Høje Taastrup St.
City 2 (Bornholms Allé)
Kuldyssen (Høje Taastrup Vej)
Espens Vænge (Høje Taastrup Vej)
Gasværksvej (Vesterparken)
Fredensvej (Vesterparken)
Taastrup St.
Taastrup Nykirke (Taastrup Hovedgade)
Klovtoftekrydset (Taastrup Hovedgade)
Store Vejleå (Roskildevej)
Vridsløsestræde (Roskildevej)
Vridsløsevej (Roskildevej)
Nyvej (Vridsløsevej)
Hjulets Kvarter (Kongsholm Allé)
Faklens Kvarter (Kongsholm Allé)
Liljens Kvarter (Kongsholm Allé)
Nordmarks Allé (Albertslundvej)
Fængselsvej (Albertslundvej)
Holsbjergvej (Damgårdsvej)
Kastanie Allé (Damgårdsvej)
Blommegården (Damgårdsvej)
Godthåbsstien (Damgårdsvej)
Vegavænget (Kærmosevej)
Tranehusene (Trippendalsvej)
Falkehusene (Trippendalsvej)
Roholmparken (Trippendalsvej)
Herstedøster Skole (Trippendalsvej)
Trippendalscentret (Trippendalsvej)
Pilehusene (Trippendalsvej)
Elmehusene (Trippendalsvej)
Kindebjergvej (Sportsvej)
Leddet (Sportsvej)
Stadionvej (Sportsvej)
Sportsvej (Hovedvejen)
Nordre Ringvej (Hovedvejen)
Skolevej (Hovedvejen)
Glostrup Centret (Hovedvejen)
Glostrup Skole Søndervang (Hovedvejen)
Byparken (Hovedvejen)
Paul Bergsøes Vej (Hovedvejen)
Voldgaden (Roskildevej)
Korsdalsvej (Roskildevej)
Vestbadet (Roskildevej)
Brandholms Allé (Roskildevej)
Tårnvej (Roskildevej)
Ørbygård (Roskildevej)
Randrupvej (Roskildevej)
Damhustorvet (Roskildevej)
Peter Bangs Vej (Roskildevej)
Ålholm Plads (Ålholmvej)
Vigerslevvej (Valby Langgade)
Nakskovvej (Valby Langgade)
Skellet (Valby Langgade)
Søndre Allé (Valby Langgade)
Langgade St. (Valby Langgade)
Gåsebæksvej (Valby Langgade)
Valby Langgade (Annexstræde)
Gl. Jernbanevej (Valby Langgade)
Bjerregårdsvej (Valby Langgade)
Kammasvej (Pile Allé)
De Små Haver (Pile Allé)
Frederiksberg Runddel (Frederiksberg Allé)
Frydendalsvej (Frederiksberg Allé)
Frederiksberg Allé St. (Frederiksberg Allé)
Kingosgade (Frederiksberg Allé)
Frederiksberg Allé (Vesterbrogade)
Vesterbros Torv (Vesterbrogade)
Trommesalen (Vesterbrogade)
Hovedbanegården Frihedsstøtten (Vesterbrogade)
Rådhuspladsen St. (H.C. Andersens Boulevard)
93N OSS
Hvad tid begynder 93N busat køre?
Service på bus 93N begynder kl. 01:17 på søndag, torsdag, lørdag.
Hvad tider holder 93N bus op med at køre?
Service på bus 93N stopper kl. 02:59 på mandag, tirsdag, onsdag, fredag.
Hvad tid ankommer 93N bus?
Hvornår ankommer Bus Rådhuspladsen St. (Vesterbrogade) - Oldvejsparken (Oldvejen) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Rådhuspladsen St. (Vesterbrogade) - Oldvejsparken (Oldvejen) linje, der er tættest på din placering.
Kører Movias 93N bus linje Kristi Himmelfartsdag and Pinsedag?
93N buss kørselstider Kristi Himmelfartsdag and Pinsedag kan ændre sig. Tjek venligst Moovit-appen for yderligere detaljer.
Er der en 93N bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 93N bus stop.
93N bus Køreplan
93N bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 01:19 - 02:59
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 01:19 - 02:59 | 40 - 60 |
tir | 01:19 - 02:59 | 40 - 60 |
ons | 01:19 - 02:59 | 40 - 60 |
tor | 01:17 - 04:05 | 48 - 60 |
fre | 01:19 - 02:59 | 40 - 60 |
lør | 01:17 - 04:05 | 48 - 60 |
søn | 01:17 - 04:05 | 48 - 60 |
Servicealarmer for Movia bus
Se alle opdateringer på 93N (fra Roskilde St.), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 93N (Københavns Rådhusplads) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra Movia nu.
93N linje bus billetpris
Movia 93N (Københavns Rådhusplads) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos Movia, tjek Moovit-appen eller Movias officielle hjemmeside.
93N (Movia)
Det første stop på 93N bus ruten er Roskilde St., og det sidste stop er Rådhuspladsen St. (H.C. Andersens Boulevard). 93N (Københavns Rådhusplads) går hver dag.
Yderligere oplysninger: 93N har 93 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 83 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig Movia foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 93N bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 93N busfor at komme på.
Linje 93N Bus sporing i realtid
Spor linje 93N (Københavns Rådhusplads) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 93N bus eller en live Movia bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for Movia eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for Movia og enhver bus, inklusive linje 93N, i Danmark
93N - AAlternative ruter
Movia linjer i Danmark
- 483 - Sorø Byterminal - Sorø St. (Stationspladsen)/ Tidsplan
- 252 - Hårlev St. - Store Heddinge Skole (Kronhøjvej)/ Tidsplan
- 772 - Onsevig (Byskovvej) - Ravnsborgskolen (Pederstrupvej)/ Tidsplan
- 600S - Hundige St. - Hillerød St./ Tidsplan
- 36 - Københavns Lufthavn (Ellehammersvej) - Nøragersmindevej (Kongelundsvej)/ Tidsplan
- 724 - Maribo Skole Østofte afd. (Østofte Gade) - Maribo Skole Østofte afd. (Østofte Gade)/ Tidsplan
- 406 - Ringsted St. - Gyrstinge Kildeskolen (Gyrstinge Bygade)/ Tidsplan
- 128 - Ishøj St. - Ishøj St./ Tidsplan
- 166 - Værebroparken (Værebrovej) - Vallensbæk St./ Tidsplan
- 303 - Hillerød St. - Hillerød St./ Tidsplan
- 246 - Borup St. - Solrød Strand St./ Tidsplan
- 388 - Lyngby St. - Helsingør St./ Tidsplan
- 468 - Ortved Nebsmøllevej (Roskildevej) - Vigersted (Vigersted Bygade)/ Tidsplan
- 400 - Lyngby St. - Hundige St./ Tidsplan
- 244 - Bjæverskov Lidemarksvej (Lidemarksvej) - Bjæverskov Lidemarksvej (Lidemarksvej)/ Tidsplan
- 265 - Haslev St. (Stationsvej) - Haslev St. (Stationsvej)/ Tidsplan
- 10 - Åmarken St. ved broen (Åmarkvej) - Brønshøj Torv (Krabbesholmvej)/ Tidsplan
- 18 - Lergravsparken St. Sløjfen (Østrigsgade) - Emdrup Torv (Emdrupvej)/ Tidsplan
- 506 - Gurede (Lindebjergvej) - Holbæk St./ Tidsplan
- 167 - Herlev St. - Kildegårdskolen (Gammel Klausdalsbrovej)/ Tidsplan