Länsiterm. - Kruununhaka - Sörn. (M) - Pasila - Meilahden s.-linja
HSL Tram
HSL Tram 7 raitiovaunu Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
7-raitiovaunulla (Meilahden Sairaala) on 33 asemaa alkaen asemalta Länsiterm. T2 ja päättyen asemalle Meilahden Sairaala.
Valitse alta mikä tahansa 7-raitiovaunun asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Meilahden Sairaala (33 pysäkkiä)
Länsiterm. T2
Länsiterm. T1
Huutokonttori
Länsilinkki
Ruoholahden Villat
Kampintori
Simonkatu
Rautatieasema
Mikonkatu
Aleksanterinkatu
Senaatintori
Hallituskatu
Kansallisarkisto
Snellmaninkatu
Hakaniemi
Haapaniemi
Lintulahti
Sörnäinen (M)
Lautatarhankatu
Vallilan Kirjasto
Sumatrantie
Paavalin Kirkko
Hattulantie
Rautalammintie
Mäkelänrinne
Velodromi
Asemapäällikönkatu
Pasilan Asema
Palkkatilanportti
Eläintarha
Auroran Sairaala
Töölöntulli
Meilahden Sairaala
7 UKK
Mihin aikaan 7 raitiovaunu aloittaa kulkemisen?
Palvelut 7 raitiovaunu -pysäkillä klo 05:27 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 7 raitiovaunu lopettaa kulkemisen?
Palvelut 7 raitiovaunu -pysäkillä klo 00:24 päivnä sunnuntai.
Milloin 7 raitiovaunu saapuu?
Milloin Länsiterm. - Kruununhaka - Sörn. (M) - Pasila - Meilahden s. raitiovaunu -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Länsiterm. - Kruununhaka - Sörn. (M) - Pasila - Meilahden s. raitiovaunu aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 7 (Meilahden Sairaala) raitiovaunu?
Länsiterm. - Kruununhaka - Sörn. (M) - Pasila - Meilahden s. (Meilahden Sairaala) raitiovaunu-lippu maksaa noin €2.80.
Onko lähelläni 7 raitiovaunu asema?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 7 raitiovaunu asema.
7-raitiovaunu -aikataulu
7 raitiovaunu linja kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 05:27 - 00:25
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 05:27 - 00:25 | 12 |
ti | 05:27 - 00:25 | 12 |
ke | 05:27 - 00:25 | 12 |
to | 05:27 - 00:25 | 12 |
pe | 05:27 - 00:25 | 12 |
la | 05:37 - 00:32 | 11 - 15 |
su | 06:24 - 00:24 | 12 - 15 |
HSL Tram:n raitiovaunupalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 7 (asemalta Länsiterm. T2), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, raitiovaunu viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 7 (Meilahden Sairaala) ja seuraa liikennettä raitiovaunu sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL Tram tiedot nyt.
7 -linjan raitiovaunu-maksu
HSL Tram 7 (Meilahden Sairaala) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL Tram lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL Tram:n virallisella verkkosivustolla.
7 (HSL Tram)
7-raitiovaunun ensimmäinen pysäkki on Länsiterm. T2 ja viimeinen pysäkki on Meilahden Sairaala. 7 (Meilahden Sairaala) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 7 -linjalla on 33 asemaa sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 46 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL Tram -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen raitiovaunuseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 7-raitiovaunu-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja raitiovaunu-aikataulu 7-raitiovaunu-linjalle.
Linjojen 7 reaaliaikainenraitiovaunu seuranta
Seuraa linjaa 7 (Meilahden Sairaala) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 7 raitiovaunu -seurantasovelluksenaHSL Tram raitiovaunu, niin et koskaan jää paitsi raitiovaunu reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL Tram tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL Tram ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 7, Helsinki
7 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL Tram -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 3 - Olympiaterminaali - Eira - Rautatieasema - Kallio - Meilahti/ Aikataulu
- 15 - Itäkeskus (M)-Keilaniemi (M)/ Aikataulu
- 9B - Länsiterminaali - Rautatieasema - Linjat/ Aikataulu
- 8H - Arabia - Vallila
- 10H - Pikku Huopalahti - Ruskeasuo - Töölön halli/ Aikataulu
- 3H - Pikku Huopalahti - Alppila - Ooppera/ Aikataulu
- 9N - Jätkäsaari - Rautatieasema - Kallio - Ilmala/ Aikataulu
- 1H - Käpylä - Sörnäinen (M) - Ooppera/ Aikataulu
- 6 - Eiranranta - Rautatieasema - Sörnäinen (M) - Arabia/ Aikataulu
- 2 - Olympiaterm. - Rautatieas. - Kamppi - Töölö - Messukeskus/ Aikataulu
- 4H - Munkkiniemi - Meilahti - Töölön halli/ Aikataulu
- 9 - Länsiterminaali - Rautatieas. - Kallio - Pasila as. - Ilmala/ Aikataulu
- 1 - Eira - Kruununhaka - Kallio - Sörnäinen (M) - Käpylä/ Aikataulu
- 8T - Länsiterm. - Ruoholahti (M) - Töölö - Sörnäinen (M) - Arabia
- 5H - Katajanokan term - Rautatieas - Kamppi - Töölö -Ruusulankatu/ Aikataulu
- 9H - Ilmala - Pasila as. - Koskelan halli/ Aikataulu
- 8 - Jätkäsaari - Töölö - Sörnäinen (M) - Arabia
- 4 - Katajanokka - Töölö - Meilahti - Munkkiniemi/ Aikataulu
- 7H - Meilahden sairaala - Pasila as. - Koskelan halli/ Aikataulu