70A-linja
Lehtimäen Liikenne Oy 70A bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
70A-bussilla (Lahti) on 30 pysäkkiä alkaen asemalta Valkamatie ja päättyen asemalle Kauppatori C.
70A bussi -aikataulun yhteenveto tulevalle viikolle: se lähtee kerran päivässä 04:40. Toiminnassa tällä viikolla: arkipäivisin.
Valitse alta mikä tahansa 70A-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Lahti (30 pysäkkiä)
Valkamatie
Sahanniemi
Kalastajatie
Vuorikatu 8
Tehtaantie
Ukko-Pekantie
Tommola
Ratakatu
Lampikatu
Heinola Kaivokatu
Kaivokatu2
Jyrängönkatu
Jyränkö
Tähtiniemi
Sinilähde Lahdentie
Aholantie
Puistotie
Kymintie
Kausantie
Myllyoja (Heinola)
Vierumäen Liittymä
Hartwall Vt12
Viipurintie
Valimonkatu
Upon Silta
Askon Alue
Lahti Matkakeskus C
Kansanopisto
Kauppatori A
Kauppatori C
70A UKK
Mihin aikaan 70A bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 70A bussi -pysäkillä klo 04:40 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 70A bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 70A bussi -pysäkillä klo 04:40 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 70A bussi saapuu?
Milloin Lahti Bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Lahti Bussi aikataulut.
Kulkeeko toimijan Lehtimäen Liikenne Oy linja 70A bussi seuraavana päivänä: Helatorstai?
Linjan 70A bussi toiminta-ajat voivat muuttua seuraavana päivänä: Helatorstai. Tarkista Moovit-sovelluksesta viimeisimmät muutokset ja reaaliaikaiset päivitykset.
Onko lähelläni 70A bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 70A bussi pysäkki.
70A-bussi -aikataulu
70A bussi reitti liikennöi maanantai - perjantai. Säännölliset aikataulut: 04:40
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 04:40 | Yksittäinen lähtö |
ti | 04:40 | Yksittäinen lähtö |
ke | 04:40 | Yksittäinen lähtö |
to | 04:40 | Yksittäinen lähtö |
pe | 04:40 | Yksittäinen lähtö |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
Lehtimäen Liikenne Oy:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 70A (asemalta Valkamatie), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 70A (Lahti) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki Lehtimäen Liikenne Oy tiedot nyt.
70A -linjan bussi-maksu
Lehtimäen Liikenne Oy 70A (Lahti) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja Lehtimäen Liikenne Oy:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai Lehtimäen Liikenne Oy:n viralliselta verkkosivustolta.
70A (Lehtimäen Liikenne Oy)
70A-bussin ensimmäinen pysäkki on Valkamatie ja viimeinen pysäkki on Kauppatori C. 70A (Lahti) kulkee arkipäivisin.
Lisätietoa: 70A -linjalla on 30 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 46 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle Lehtimäen Liikenne Oy -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 70A-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 70A-bussi-linjalle.
Linjojen 70A reaaliaikainenBussi seuranta
Seuraa linjaa 70A (Lahti) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 70A bussi -seurantasovelluksenaLehtimäen Liikenne Oy bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle Lehtimäen Liikenne Oy tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista Lehtimäen Liikenne Oy ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 70A, Helsinki
70A - Vaihtoehtoiset ohjeet
Lehtimäen Liikenne Oy -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 92A - Orimattila, koulukeskus - Orionaukio - Mallusjoki - Paapio - Huhdanoja - Orimattila/ Aikataulu
- 47 - Vääksy - Anianpellon koulu - Salonsaari - Vesivehmaa - Paimela/ Aikataulu
- 90K - Orimattila - Luhtikylä - Kokki-Henna/ Aikataulu
- 71 - Lahti - Heinola kk/ Aikataulu
- 33 - Kukkila - Kauppatori/ Aikataulu
- 10K - Kauppatori - Matkakeskus - Nastola kk - Kouvolantie - Rakokivi - Harjuviidantie - Pajulahti
- 94 - Orimattila - Artjärvi/ Aikataulu
- 91B - Orimattila - Pakaa - Orimattila/ Aikataulu
- 42 - Padasjoki - Lahti
- 74 - Pirttiniemi - Kaivokatu/ Aikataulu
- 10K - PHKS - Jalkaranta - Kauppatori - Matkakeskus - Nastola kk - Kouvolantie - Rakokivi - Harjuviidantie/ Aikataulu
- 91A - Orimattila - Niinikoski - Pakaa - Orimattila/ Aikataulu
- 31 - Myyntimiehenkatu - Soltti/ Aikataulu
- 10K - Pajulahti - harjuviidantie - Rakokivi - Kouvolantie - Nastola kk - Matkakeskus - Kauppatori - Jalkaranta - PHKS
- 90 - Orimattila - Kokki-Henna - Luhtikylä - Orimattilan koulukeskus - Jokivarren koulu - Orimattila/ Aikataulu
- 45 - Vääksy - Vesivehmaa/ Aikataulu
- 40A - Lahti - Asikkala kk/ Aikataulu
- 10K - Harjuviidantie - Rakokivi - Kouvolantie - Nastola kk - Matkakeskus - Kauppatori - Jalkaranta - PHKS/ Aikataulu
- 70 - Tommola - PHKS/ Aikataulu
- 74B - Pirttiniemi - Kaivokatu/ Aikataulu