70-linja
Lehtimäen Liikenne Oy 70 bussi Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
70-bussilla (Phks) on 39 pysäkkiä alkaen asemalta Valkamatie ja päättyen asemalle Hoitajankatu.
70 bussi -aikataulun yhteenveto tulevalle viikolle: se lähtee kerran päivässä 06:50. Toiminnassa tällä viikolla: arkipäivisin.
Valitse alta mikä tahansa 70-bussin asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Phks (39 pysäkkiä)
Valkamatie
Sahanniemi
Kalastajatie
Vuorikatu 8
Tehtaantie
Ukko-Pekantie
Tommola
Ratakatu
Lampikatu
Heinola Siltakatu Korvaava Pysäkki
Jyrängönkatu
Jyränkö
Tähtiniemi
Sinilähde Lahdentie
Aholantie
Puistotie
Kymintie
Kausantie
Myllyoja (Heinola)
Vierumäen Liittymä
Hartwall Vt12
Viipurintie
Valimonkatu
Upon Silta
Askon Alue
Lahti Matkakeskus C
Mytäjäinen
Sopenkorpi
Okeroistentie
Vanharavirata
Kärpäsenmäki
Oululainen Vt 12
Rakuunankatu
Tähtitorni
Keskussairaalankatu
Pertunkatu
Sykekatu
Lahti Keskussairaala
Hoitajankatu
70 UKK
Mihin aikaan 70 bussi aloittaa kulkemisen?
Palvelut 70 bussi -pysäkillä klo 06:50 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Mihin aikaan 70 bussi lopettaa kulkemisen?
Palvelut 70 bussi -pysäkillä klo 06:50 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 70 bussi saapuu?
Milloin Phks bussi -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Phks bussi aikataulut.
Onko lähelläni 70 bussi pysäkki?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 70 bussi pysäkki.
70-bussi -aikataulu
70-bussi reitti kulkee arkipäivisin. Säännölliset kulkuajat: 06:50
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 06:50 | Yksittäinen lähtö |
ti | 06:50 | Yksittäinen lähtö |
ke | 06:50 | Yksittäinen lähtö |
to | 06:50 | Yksittäinen lähtö |
pe | 06:50 | Yksittäinen lähtö |
la | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
su | Ei Toiminnassa | Ei Toiminnassa |
Lehtimäen Liikenne Oy:n bussipalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 70 (asemalta Valkamatie), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, bussi viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 70 (Phks) ja seuraa liikennettä bussi sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki Lehtimäen Liikenne Oy tiedot nyt.
70 -linjan bussi-maksu
Lehtimäen Liikenne Oy 70 (Phks) hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden vuoksi. Lisätietoja Lehtimäen Liikenne Oy:n lippujen hinnoista saat Moovit-sovelluksesta tai Lehtimäen Liikenne Oy:n viralliselta verkkosivustolta.
70 (Lehtimäen Liikenne Oy)
70-bussin ensimmäinen pysäkki on Valkamatie ja viimeinen pysäkki on Hoitajankatu. 70 (Phks) kulkee arkipäivisin.
Lisätietoa: 70 -linjalla on 39 pysäkkiä sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 60 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle Lehtimäen Liikenne Oy -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen bussiseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 70-bussi-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja bussi-aikataulu 70-bussi-linjalle.
Linjojen 70 reaaliaikainenbussi seuranta
Seuraa linjaa 70 (Phks) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 70 bussi -seurantasovelluksenaLehtimäen Liikenne Oy bussi, niin et koskaan jää paitsi bussi reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle Lehtimäen Liikenne Oy tai matkasuunnittelijana alueelle metro, raitiovaunu, juna, bussi tai lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista Lehtimäen Liikenne Oy ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 70, Helsinki
70 - Vaihtoehtoiset ohjeet
Lehtimäen Liikenne Oy -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 92 - Huhdanoja - Kurunkulma - Mallusjoki - Orimattila
- 98 - Mäntyläntie th - Rakokivi
- 31 - Myyntimiehenkatu - Soltti/ Aikataulu
- 41 - Lahti - Vääksy
- 9M - Metsämaa - Kauppatori
- 9K - Kauppatori - Harjuviidantie - Metsämaa/ Aikataulu
- 9M - Kauppatori - Matkakeskus - Villähde - Nastola kk - Rakokivi - Uusikylä/ Aikataulu
- 33 - Kukkila - Kauppatori/ Aikataulu
- 32 - Karjusaari - Saksala/ Aikataulu
- 46 - Sysmä - Lahti
- 10 - Kauppatori - Salpakangas/ Aikataulu
- 10K - Harjuviidantie - Rakokivi - Kouvolantie - Nastola kk - Matkakeskus - Kauppatori - Jalkaranta - PHKS/ Aikataulu
- 74 - Pirttiniemi - Kaivokatu/ Aikataulu
- 93A - Montari - Heinämaa - Virenojan koulu
- 91B - Orimattila - Pakaa - Orimattila
- 91 - Orimattila - Pakaa - Orimattila
- 92A - Orimattila, koulukeskus - Orionaukio - Mallusjoki - Paapio - Huhdanoja - Orimattila
- 10K - Pajulahti - harjuviidantie - Rakokivi - Kouvolantie - Nastola kk - Matkakeskus - Kauppatori - Jalkaranta - PHKS/ Aikataulu
- 93 - Orimattila - Kuivanto
- 91T - Orimattila - Pakaa - Orimattila