Meilahti-linja
HSL Tram
HSL Tram 3 raitiovaunu Reitin aikataulu ja pysäkit (päivitetty)
3-raitiovaunulla (Meilahti) on 26 asemaa alkaen asemalta Olympiaterminaali ja päättyen asemalle Kuusitie.
Valitse alta mikä tahansa 3-raitiovaunun asema nähdäksesi reaaliaikaiset aikataulut ja reittikartan.
Kohde: Meilahti (26 pysäkkiä)
Olympiaterminaali
Kaivopuisto
Neitsytpolku
Kapteeninkatu
Eiran Sairaala
Viiskulma
Iso Roobertinkatu
Fredrikinkatu
Erottaja
Ylioppilastalo
Rautatieasema
Kaisaniemenkatu
Kaisaniemenpuisto
Hakaniemi
Kallion Virastotalo
Karhupuisto
Kaarlenkatu
Urheilutalo
Alppila
Linnanmäki
Karjalankatu
Eläintarha
Auroran Sairaala
Töölöntulli
Jalavatie
Kuusitie
3 UKK
Mihin aikaan 3 raitiovaunu aloittaa kulkemisen?
Palvelut 3 raitiovaunu -pysäkillä klo 00:02 päivnä tiistai, keskiviikko, torstai, lauantai.
Mihin aikaan 3 raitiovaunu lopettaa kulkemisen?
Palvelut 3 raitiovaunu -pysäkillä klo 23:42 päivnä maanantai, tiistai, keskiviikko, torstai, perjantai.
Milloin 3 raitiovaunu saapuu?
Milloin Meilahti Raitiovaunu -linja tulee? Katso osoitteesta Tarkista live-saapumisajat reaaliaikaiset saapumisajat ja linjan Meilahti Raitiovaunu aikataulut.
Kuinka paljon maksaa 3 (Meilahti) raitiovaunu?
Meilahti (Meilahti) raitiovaunu-lippu maksaa noin €2.80.
Onko lähelläni 3 raitiovaunu asema?
Klikkaa tästä nähdäksesi lähimmän 3 raitiovaunu asema.
3-raitiovaunu -aikataulu
3 raitiovaunu linja kulkee päivittäin. Säännölliset aikataulut: 00:02 - 23:42
Päivä | Kulkuajat | Vuoroväli (min) |
---|---|---|
ma | 00:04 - 23:42 | 10 - 13 |
ti | 00:02 - 23:42 | 10 - 13 |
ke | 00:02 - 23:42 | 10 - 13 |
to | 00:02 - 23:42 | 10 - 13 |
pe | 00:04 - 23:42 | 10 - 13 |
la | 00:02 - 23:52 | 12 - 15 |
su | 00:12 - 23:44 | 12 - 16 |
HSL Tram:n raitiovaunupalveluhälytykset
Katso kaikki päivitykset asemalla 3 (asemalta Olympiaterminaali), mukaan lukien reaaliaikaiset tilatiedot, raitiovaunu viivästykset, reittimuutokset, pysäkkien sijainnin muutokset ja muut palvelumuutokset. Hanki reaaliaikainen karttanäkymä kohteesta 3 (Meilahti) ja seuraa liikennettä raitiovaunu sen liikkuessa kartalla. Lataa sovellus saadaksesi kaikki HSL Tram tiedot nyt.
3 -linjan raitiovaunu-maksu
HSL Tram 3 (Meilahti) kyydin hinta on noin €2.80. Hinnat voivat muuttua useiden tekijöiden perusteella. Lisätietoja yrityksen HSL Tram lippukustannuksista on Moovit-sovelluksessa tai HSL Tram:n virallisella verkkosivustolla.
3 (HSL Tram)
3-raitiovaunun ensimmäinen pysäkki on Olympiaterminaali ja viimeinen pysäkki on Kuusitie. 3 (Meilahti) kulkee joka päivä.
Lisätietoa: 3 -linjalla on 26 asemaa sekä tämän reitin kokonaiskesto on noin 39 minuuttia.
Oletko matkalla? Näe, miksi yli 1.5 miljoonaa käyttäjää luottaa Moovitiin parhaana joukkoliikennesovelluksena. Moovit tarjoaa sinulle HSL Tram -liikenneyhtiöiden ehdottamia reittejä, reaaliaikaisen raitiovaunuseurannan, liveohjeet, linjan reittikarttoja kaupungissa Helsinki, sekä se auttaa löytämään lähimmät 3-raitiovaunu-asemat. Eikö sinulla ole Internet-yhteyttä? Lataa matkallle mukaan offline-PDF-kartta ja raitiovaunu-aikataulu 3-raitiovaunu-linjalle.
Linjojen 3 reaaliaikainenRaitiovaunu seuranta
Seuraa linjaa 3 (Meilahti) live-kartalla ja seuraa sen liikkumista eri asemien välillä. Käytä Moovitia linjan 3 raitiovaunu -seurantasovelluksenaHSL Tram raitiovaunu, niin et koskaan jää paitsi raitiovaunu reaaliaikaisista tiedoista.
Käytä sovellusta matkasuunnittelijana yritykselle HSL Tram tai matkasuunnittelijana alueelle Metro, Raitiovaunu, Juna, Bussi tai Lautta suunnitellaksesi reitin ympäri Helsinki. Matkasuunnittelija näyttää päivitetyt tiedot kohteista HSL Tram ja kaikista {{TRANSIT TYPE}}, mukaan lukien linja 3, Helsinki
3 - Vaihtoehtoiset ohjeet
HSL Tram -yhtiön linjat kaupungissa Helsinki
- 8 - Jätkäsaari - Töölö - Sörnäinen (M) - Arabia/ Aikataulu
- 9N - Länsiterminaali - Rautatieasema - Kallio - Ilmala/ Aikataulu
- 5H - Katajanokan term. - Rautatieas. - Kamppi - Töölö - Ooppera/ Aikataulu
- 9H - Ilmala - Pasila as. - Koskelan halli/ Aikataulu
- 2B - Töölön halli - Messukeskus
- 3H - Olympiaterm. - Rautatieas. - Kallio - Alppila - Töölön halli/ Aikataulu
- 7H - Meilahden sairaala - Pasila as. - Koskelan halli/ Aikataulu
- 9 - Länsiterminaali - Rautatieas. - Kallio - Pasila as. - Ilmala/ Aikataulu
- 7 - Länsiterm. - Kruununhaka - Sörn. (M) - Pasila - Meilahden s./ Aikataulu
- 4H - Munkkiniemi - Meilahti - Töölön halli/ Aikataulu
- 9B - Jätkäsaari - Rautatieasema - Linjat
- 8T - Länsiterm. - Ruoholahti (M) - Töölö - Sörnäinen (M) - Arabia/ Aikataulu
- 10 - Kirurgi - Töölö - Meilahti - Pikku Huopalahti/ Aikataulu
- 8H - Arabia - Vallila/ Aikataulu
- 10H - Pikku Huopalahti - Ruskeasuo - Töölön halli/ Aikataulu
- 6 - Eiranranta - Rautatieasema - Sörnäinen (M) - Arabia/ Aikataulu
- 15 - Itäkeskus (M)-Keilaniemi (M)/ Aikataulu
- 4 - Katajanokka - Töölö - Meilahti - Munkkiniemi/ Aikataulu
- 1H - Käpylä - Sörnäinen (M) - Ooppera/ Aikataulu