1 linje
Hals (Østergade) - Sønderholm Skole (Nibevej / Sønderholm)
NT
NT 1 bus Ruteplan og stop (Opdateret)
1 bus (Grindsted) har 66 stoppesteder med afgang fra Oldstien (Tostrupvej / Godthåb) og endestation Grindstedhallen (Hammervej / Aalborg Kommune).
Vælg hvilken som helst af 1 bus stoppesteder herunder for at få opdaterede køreplaner i realtid og se deres rutekort.
Retning: Grindsted (66 stop)
Oldstien (Tostrupvej / Godthåb)
Lille Volstrupvej ( Tostrupvej / Godthåb)
Godthåb Skole (Godthåb / Aalborg)
Engblommevej (Ridemandsmøllevej / Godthåb)
Ericavej (Ridemandsmøllevej / Godthåb)
Zincksvej (Ridemandsmøllevej / Svenstrup)
Danagården ( Runesvinget / Svenstrup)
Midgården (Runesvinget / Svenstrup)
Svenstrup Skolesti (Aalborg Kommune)
Langdyssen (Godthåbsvej / Svenstrup)
Lobovej (Godthåbsvej / Svenstrup)
Sjællandsvej (Godthåbsvej / Svenstrup)
Svenstrup Torv (Godthåbsvej / Svenstrup)
Svenstrup Station (Hobrovej / Svenstrup)
Svenstrup Skolevej (Hobrovej / Svenstrup)
Skipper Clements Vej ( Hobrovej / Svenstrup)
Marathonvej (Hobrovej / Svenstrup)
Atletikvej (Hobrovej / Svenstrup)
Ikea (Hobrovej / Aalborg)
Hjortevej (Hobrovej / Aalborg)
Bilka (Hobrovej / Aalborg)
Dyrskuevej (Hobrovej / Aalborg)
Stationsmestervej (Hobrovej / Aalborg)
Sofiendal Skole (Hobrovej / Aalborg)
Mariendal Mølle (Hobrovej / Aalborg)
Firkløvervej (Hobrovej / Aalborg)
Provstejorden (Hobrovej / Aalborg)
Skipperen (Hobrovej / Aalborg)
Sygehus Syd (Hobrovej / Aalborg)
Aalborg St. (Område B / Kennedy Arkaden)
Nytorv (Østeraagade / Aalborg)
Jomfru Ane Gade (Borgergade / Aalborg)
Østerbrogade (Nørresundby)
Zieglersvej (Østergade / Nørresundby)
Lerumbakken (Østergade / Nørresundby)
Nr. Uttrup Torv (Hjørringvej / Nørresundby)
Nr. Uttrup Kirke (Hjørringvej / Nørresundby)
Ø. Fælledvej (Hjørringvej / Nørresundby)
Brixlund (Hjørringvej / Nørresundby)
Virkelyst (Hjørringvej / Nørresundby)
Gl. Høvej (Hjørringvej / Nørresundby)
Bøgildsmindevej (Hjørringvej / Nørresundby)
Kvickly (Loftbrovej / Nørresundby)
Engholm
Vodskov Brugs (Vodskovvej / Vodskov)
Wild Westvej (Kirkevej / Vodskov)
Kirkevej (Langbrokrovej / Vodskov)
Tusborgvej (Langbrokrovej / Vodskov)
Store Tingbakke (Tingbakken / Vodskov)
Møgelbjergvej (Tingvej / Vodskov)
Vodskov Kirke (Tingvej / Vodskov)
Den Røde Gårds Vej (Tingvej / Vodskov)
Gl. Vodskovvej (Tingvej / Vodskov)
Vodskov Bolighus (Vodskovvej / Vodskov)
Hüttel-Sørensens Vej (Vodskovvej)
Attrupvej (Vodskovvej / Vodskov)
Kinnerupgård (Vodskovvej / Aalborg Kommune)
Kinnerup (Vodskovvej / Aalborg Kommune)
Uggerhalne (Grindstedvej / Uggerhalne)
Hjertegræsvej (Grindstedvej / Uggerhalne)
Ledvej (Grindstedvej / Uggerhalne)
Rideskolen (Uggerhalnevej / Aalborg Kommune)
Ringdrosselvej (Uggerhalnevej / Grindsted)
Egelykkevej (Uggerhalnevej / Grindsted)
Smedevej (Uggerhalnevej / Grindsted)
Grindstedhallen (Hammervej / Aalborg Kommune)
1 OSS
Hvad tid begynder 1 busat køre?
Service på bus 1 begynder kl. 05:34 på mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag.
Hvad tider holder 1 bus op med at køre?
Service på bus 1 stopper kl. 22:29 på søndag, mandag, tirsdag, onsdag, torsdag, fredag, lørdag.
Hvad tid ankommer 1 bus?
Hvornår ankommer Bus Hals (Østergade) - Sønderholm Skole (Nibevej / Sønderholm) linjen? Tjek live ankomsttider for at se ankomsttider i realtid og for at se hele køreplanen for den Bus Hals (Østergade) - Sønderholm Skole (Nibevej / Sønderholm) linje, der er tættest på din placering.
Er der en 1 bus stop i nærheden af mig?
Klik her for at se den nærmeste 1 bus stop.
1 bus Køreplan
1 bus rute kører hver dag. Almindelig køreplan: 05:34 - 22:29
Dag | Kørselstider | Hyppighed (min) |
---|---|---|
man | 05:34 - 22:29 | 30 - 60 |
tir | 05:34 - 22:29 | 30 - 60 |
ons | 05:34 - 22:29 | 30 - 60 |
tor | 05:34 - 22:29 | 30 - 60 |
fre | 05:34 - 22:29 | 30 - 60 |
lør | 08:27 - 22:29 | 60 - 62 |
søn | 09:26 - 22:29 | 60 |
Servicealarmer for NT bus
Se alle opdateringer på 1 (fra Oldstien (Tostrupvej / Godthåb)), herunder information om realtidstatus, forsinkelser på bus, ændringer af ruter, ændringer af stoppestedsplaceringer og eventuelle andre ændringer af servicen. Få et realtidskort over 1 (Grindsted) og spore bus mens den bevæger sig på kortet. Download appen for al information fra NT nu.
1 linje bus billetpris
NT 1 (Grindsted) priser kan ændre sig baseret på flere faktorer. For mere information om billetpriser hos NT, tjek Moovit-appen eller NTs officielle hjemmeside.
1 (NT)
Det første stop på 1 bus ruten er Oldstien (Tostrupvej / Godthåb), og det sidste stop er Grindstedhallen (Hammervej / Aalborg Kommune). 1 (Grindsted) går hver dag.
Yderligere oplysninger: 1 har 66 stoppesteder og den samlede transport tid for denne rute er ca. 69 minutter.
Er du på farten? Se, hvorfor over 1.5 million brugere stoler på Moovit som den bedste app for offentlig transport. Moovit giver dig NT foreslåede ruter, tracker med realtid bus, live vejvisning, linjerutekort for Danmark, og hjælper dig med at finde den nærmeste 1 bus stoppesteder omkring dig. Har du ingen internetforbindelse? Download et offline PDF kort og bus køreplan for 1 busfor at komme på.
Linje 1 Bus sporing i realtid
Spor linje 1 (Grindsted) på et live kort i realtid og følg dens placering, mens den bevæger sig mellem stationer. Brug Moovit til sporing af linje 1 bus eller en live NT bus sporingsapp, så du aldrig kommer forsent til bus
Brug appen som rejseplanlægger for NT eller rejseplanlægger for Metro, Jernbane, Bus, Bybane eller Færge til at planlægge din rute omkring Danmark. Rejseplanlæggeren viser opdaterede data for NT og enhver bus, inklusive linje 1, i Danmark
1 - AAlternative ruter
NT linjer i Danmark
- 543 - Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.) - Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.)/ Tidsplan
- 271 - Nørresundby Gymnasium - Pandrup Torv (Bredgade / Jammerbugt Kommune)/ Tidsplan
- 442 - Stenstrupvej (Mariagerfjord Komm.) - Valsgård Skole (Ulstrupvej / Valsgård)/ Tidsplan
- 382 - Terndrup skole (Terndrup) - Terndrup Busterminal/ Tidsplan
- 544 - Rønbjerg Havn (Livøvej / Vesthimm. Komm.) - Lanternen (Sdr. Ringvej / Løgstør)/ Tidsplan
- S2 - Hvorupgård (Ved Banen / Hvorupgårdvej) - Aalborg St. (Område B / Kennedy Arkaden)/ Tidsplan
- 45 - Sulsted Skole (Elkærvej) - Grindstedhallen (Hammervej / Aalborg Kommune)/ Tidsplan
- 320 - Thisted St. - Hurup Thy St./ Tidsplan
- 176 - Hals (Østergade) - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)/ Tidsplan
- 15 - Jeronimusvej (Bygaden / Aalborg) - Nøvling Skole (Aalborg Kommune)/ Tidsplan
- 73N - Frederikshavn St. - Aalborg St. (Område C / Regionalbus)/ Tidsplan
- 804 - Gammel Sindal (Gaden / Sindal / Hjørring kom.) - Sindal Skole (Stadionvej / Hjørring kommune)/ Tidsplan
- 414 - Østervrå Svømmehal (Frederikshavn Kommune) - Stensnæsskolens P-plads (Voerså / Fr.havn Komm.)/ Tidsplan
- 371 - Sortebakkeskolen (Nørager / Rebild Komm.) - Sortebakkeskolen (Nørager / Rebild Komm.)/ Tidsplan
- 950X - Aalborg St. (Perron C3) - Rønbjerg Havn (Livøvej / Vesthimm. Komm.)/ Tidsplan
- 332 - Koldby Skole (Kastanievej / Thisted Kommune) - Snedsted Hallen (Øster Alle / Thisted Kommune)/ Tidsplan
- 370 - Onsildhøjgaard (Fyrkildevej / Rebild Kommune) - Sortebakkeskolen (Nørager / Rebild Komm.)/ Tidsplan
- 822 - Sdr. Rubjerg (Løkkensvej / Hjørring Kommune) - Vrå Børne- og Kulturhus (skole / Idræts Allé)/ Tidsplan
- 813 - Hjørring St. - Hjørring St./ Tidsplan
- 25N - Dall Villaby (Aalborg) - Rødhøjvej (Storvorde)/ Tidsplan